Amerika BOP ( büyük orta doğu projesi) ile bütün İSLAM dünyasına ve alenen savaş ilan etmiştir. 11 eylül olaylarının akabinde başlatılan Afganistan ve akabindede Irak işgalleri İSLAM dünyasına yapılan saldırıların aleni hale gelmesinden başka bir şey değildir. Afganistan da Taliban Irak tada Saddam ve Kitle imha silahlarının varlığını gerekçe göstererek işgal yoluna gitmiştir. Bu gün Suriye ve İran İslam Cumhuriyetine yönelik aleni ve küstahça tehditlerde bulunmakta işgal ve diğer yaptırımları gündeme getirme uğraşı içerisindedir. Türkiye de bu tehditten payına düşeni almakta ve ayan beyan ortada olan gerçekleri görmemezlikten gelmekteyiz. sırada kim var? işte sorulması gereken soru bu Sırada aslında bütün İSLAM dünyası var. Türkiye belki hemen sonra belki sıralama içerisinde ortada veya sonlarda değişen hiç bir şey olamayacak. Günün birinde sıra bizede gelecek. Pergel ve Cetvellerle böldükleri islam coğrafyasını tekrar biçimlendirme tekrar bölüp parçalama peşindeler. Müslümanlar ve Anti-Emperyalistler olarak bu duruma daha ne kadar dayanabiliriz. Bir medeniyetin temsilcileri olduğumuzun ne zaman farkına varacağız. yıllardır kendi coğrafyamızda kukla yönetimler, diktatoryal darbeci düzenler krallar emirler ve sultanlar tarafından sömürüldük. bunları destekleyenler bunlara siyasal ve askeri güç kazandıranlar başta ABD olmak üzere emperyalist ve sömürgeci devletler dışında başka hiç bir şey değil. bu gün konjüktor değişmiş durumda siyasal ve ekonomik teslimiyet yetmez olmuştur onlar için. direk işgaller ve katliamlar yoluyla karşı refleksler kırılmak istenmekte ekonomik oligarşilerini fiili ve kanlı bir şekilde yürütmeye çalışmaktalar. enerjinin ana damarı olan petrol ve diğer yer altı zenginliklerini alternatif olabilecek karşıt güçlerden korumaya çalışmaktalar. bunun içinde İSLAM coğrafyasının bütününü cehenneme cevirmeleri gerektiğinin farkındalar. Düşünelim Bu gün Dünyanın tek süper gücünün devlet başkanı Ruh hastası koyu bir avanjelist TANRIYI KIYAMETE ZORLAMAKTAN BAHSEDEN bir deli. yada ABD ekonomisinin % 27 sinin elinde tutan Siyonistler İSLAM dünyasının bütününü kan gölüne çevirmeyi dinsel bir gereklilik addeden siyasal bir düşünce şekli Yahudi şeriatiyle yönetilen İsrail işgal devleti. Neler yapabiliriz. neyi nasıl? ne zaman nerede? nasıl yapmalıyız. bunları konuşalım ve tartışalım. lütfen.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 816
favori
like
share
matrakSsS Tarih: 21.05.2007 12:11
Allah razı olsun
Samsunlu55 Tarih: 13.04.2005 01:15
SELAMLAR..arkadaşim burada cok seyler yazarım ama kurallarımız var..sonra siyasi görüşe girer neyse hersey bi yana dediklerinin surasinda dogrusun demiyorum hepsinde haklısın..Umarım Admin uyari vermez...Hersey petrol, hersey, hersey amerika,, özellikler yahudiler israilliler için..israil ırkından nefret ediyorum..haksızca yerleştiler ortadoğuya ve hala FİLİSTİNLİ kardeşlerimizi haksızca öldürüyorlar...Irak a neden saldırdılar;petrol.bahanesi saddam nükleer silahlar.Afganistana neden saldırdılar;uranyum.bahanesi Bin Ladin ve dünyadan silmekmis..Bunlar saymakla bitmez..

Amerikanın saldırıları devam edecek..sıra işallah suriye iran derken bize gelmez..Ama su var suriye saldirirsa devirir ama İran bıktırır...

SON OLARAK ÜLKEME GELİRSEN CIKAMAZSIN amerika..BEN burda 20yasinda rahatca yaziyorum 90yıl önce 20yasindaki cocuklar ölüyodu...

BASTIĞIN YERLERİ TOPRAK DİYEREK GEÇME TANI,
DÜŞÜN ALTINDA BİNLERCE KEFENSİZ YATANI
bütün şehitlerimizin ruhları sad olsun...
systemdesk Tarih: 12.04.2005 10:46
evet dostum vay.. malesef vay.
fatalflex55 Tarih: 09.04.2005 14:13
vay
systemdesk Tarih: 09.04.2005 13:34
İSLAM medeniyeti 1400 yıllık tarihi içerisinde hiç bu kadar tehdit ve tehlike altında olmamıştı. ama maalesef biz müslümanlar geçmişin muhasebesini ders alarak değil hesap sorarak kin ve öfke ile sormaya kalkışıyoruz. en çok konuşulması ve en çok tartışılması gereken konuya ne kadar ilgi ve alaka duyduğumuz aşikar.
egskasap Tarih: 08.04.2005 22:46
İslam devletlerinin hepsi Osmanlıya yaptıklarının acısını çekmekterdir.
Osmanlının bölünmesine izin verip kendilerini emperyalistlere teslim etmişlerdir.
Bu gün ABD son ve en büyük emperyalist darbeyi islama vuracağını ve islamı
yok edeceğini hesaplamaktadır. Fakat şunu untmamak gerekir ki islam bir gün
bu çoğrafyadakileri uykudan kaldıracak ve dünyada hakimiyet kuracaktır.
Bununda bir Türk devleti içinde olması çok muhtemeldir. Çünkü bu çoğrafyada yönetme sanatına haiz tek devlet Türkiye'dir.
Ne zaman islam devletleri bunu farkeder o çok muamma bir soru gibi
şimdilik ama biz müslümanlar karamsarlığa kapılmadan çalışmalı, bilim ve teknoloji konusunda kendimizi geliştirmeli ve Allah (CC) daha yakınlaşıp yüce
kitabımız Kuran-ı Kerime daha sıkı sarılmalıyız.
Allah inanların ve çalışanların yanındadır bunu unutmayalım.
Tanerka54 Tarih: 07.04.2005 16:43
Batsin Amerika!
puslukurt Tarih: 07.04.2005 14:27
Amerika bu dünyayı elinde bir sağ bir sola çevirip duruyor. Güçün varsa karşı çıkarsın yoksa Türkiye gibi yanında olursun.
Ne yapabiliriz ki hadi arapları yanımıza alalım Amerikaya karşı koyalım veya oradaki diğer müslüman ülkeleride alalım ama hangisine güvene bileceksin ki adamların adı müslüman her tür pislik onlarda neden bir tanesinin sesi çıkmadı Amerika Iraka girdiği zaman, arap milleti zaten bizi hep arkamızdan hançerlemiştir, şöyle bir tarihihe bakarsak ne kadar kalleş bir millet oldukları ortaya çıkar bu arapların.
Bu projenin zararı bize dokunursa o zaman icapına bakılır. Şu anda Türkiye orada tek başına hiç bir şey yapamaz çünkü bu arap ülkelerin çoğu zaten Amerikanın köpeği (Kuveyt, S.Arabistan,B.Arap Emirlikleri vs.) çünkü Amerika onları orada lüks içinde yaşatıyor her türlü imkanı sunuyor ne demek istediğimi anla arap milleti zaten böyle şeylere bağılıyor...