Sezen Aksu’ya verdiği hit şarkısı “İkili Delilik“ ile yetenekli genç besteci Halil Koçak sesinin de güzel olması nedeniyle prodüktörü Erol Köse’nin ısrarını da ciddiye alarak kendi bestelerinden oluşan albümünü müzikseverlerle buluşturuyor.

Genç besteci Sezen Aksu dışında müzik dünyasının birçok ismine hit şarkılar vermişti. Bunların arasında Murat Boz-Üzüleceksin, Bengü-Taktik, Sevda-İçime İşlerken\Annem gibi, Bu Gece\Yurtta Aşk gibi şarkıları dikkat çekmiştir. Yeni çıkacak Levent Yüksel albümünde de sanatçının bir şarkısı yer alacaktır.

1983 Adana Doğumlu şarkıcı ilköğrenimi Ankara’da tamamlayıp, Liseyi Adana’da tamamladıktan sonra İstanbul’da halen Yeditepe Üniversitesi’nde Mimarlık okumaktadır.

Tüm Aranjeleri akustik tatta olan albümün müzik yönetmenliğini Murat Yeter yapmış olup kayıtlar Ozan Doğulu- Kenan Doğulu kardeşler stüdyolarında yapılmıştır. “Ana Kuzusu“ adlı albümün ilk klibi “Doğudan Doğanım” adlı şarkıya Emre Aydın, Manga, Aylin Aslım, Yüksek Sadakat klipleriyle dikkat çeken ve ödüller alan ünlü sinema yönetmeni Gürcan Keltek tarafından 16 mm sinemascope teknolojisiyle çekilmiştir. İstanbul manzaralarıyla zenginleşen klibin özel renk ayarları Digital Sanatlar stüdyolarında yapılmış ve klibe eski nostaljik bir hava verilmiştir.

Albüm prodüktörü Erol Köse “Tam 2 yıl uğraştık ama bence yılın albümü” oldu demektedir. Albüm 10 şarkı ve 2 versiyon toplam 12 şarkı olup yakında müzik marketlerde olacaktır.

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1444
favori
like
share
karakartal_okan Tarih: 01.05.2009 17:34
Çıkış şarkısı hoş,birde Ajda Pekkan'la düet yaptıkları şarkıyı beğendim.
Ne diyelim başarılar
tertipiletisim Tarih: 01.05.2009 14:13
teşekkürler