2004 yılında katıldığı yarışma programında yorumu ve fiziği ile çok sayıda hayran kazanan Cenk, dört yıl boyunca titizlikle sürdürdüğü çalışmalarını görücüye çıkarıyor. 13 şarkıdan oluşan Cenk Yüksel’in ilk albümü "Vura Vura"da 9 şarkının yanı sıra 3 şarkının remixleri ve bir şarkının İngilizce versiyonu da yer alıyor. Albümde yer alan 7 şarkının söz ve müzikleri Cenk Yüksel'e, 2 şarkının söz ve bestesi ise NDMP ‘ye ait. Düzenlemeler ise, albümün yapımcılığını da üstlenen Temel Zümrüt’ün yanısıra Uluğ Aydeniz ve Haluk Çevik imzalarını taşıyor.

Albümün ilk klibi, başarılı reklam filmleri ve Tarkan’ın son klip çalışması “Dilli Düdük”ten tanıdığımız Murat Onbul yönetmenliğinde, albümle aynı adı taşıyan “Vura Vura”ya çekildi.

İTÜ Devlet Konservatuarı Şan Bölümü mezunu olan Cenk Yüksel, 3 sene boyunca Tarkan’a sahne çalışmalarında vokal yaptı. Halen Haliç Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini sürdüren Cenk Yüksel, gerek akademik eğitimi gerekse sahne deneyimiyle müzik piyasasında sağlam adımlarla yol alıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 444
favori
like
share
denizark Tarih: 05.04.2009 10:10
emeğine sağlık