Klavye Nasıl Temizlenir

*Klavyenin arkasındaki vidaları sökün vidaları kaybetmeyin. silikon yaylar tek parça veya tuş sayısı kadar olabiliyor şansınıza artık… Artık tuş takımını yıkayabilirsiniz. İçinde toz olmayan bulaşık deterjanı ve fırça Yıkadıktan sonra tek yapılması gereken kurumasını beklemek… Gerekliyse silikon parçada yıkanabilir… Tamamı kuruyunca toplayın. Vidaları sıkın. BittiDiğer Bİr AnlatımKlavyemiz Microsoft Multimedia Keyboard 1.0A


*Klavyemizi ters çevirip arka kısmındaki vidaları tornavida yardımıyla söküyoruz.


*Klavyemizi söktükten sonra üst kısmı ve tuş takımını olduğu gibi ayırıyoruz.
Not:
Yumuşak lastik kısımlara dokunmayın çünkü, bu latik kısımları suya temas ettirdiğiniz durumda tuşlarınız eskisi gibi yumuşak çalışmaz. Esnekliğini kaybeder, sertleşir..*Klavyemizin bu üst kısmında hiç bir elektronik devre olmadığından suya temas etmesinde sakınca yoktur.. Bu kısmı istediğimiz şekilde lavaboda yada bir kova içersinde fırça yada sünger yardımı ile yıkayabilirsiniz..*Klavyemizin yıkama işlemini tamaladıktan sonra soba karşısında yada havadar bir yerde iyice kuruyana kadar bekletiyoruz.Not: İyice kuruduğundan emin olun. Özellikle tuşlarının aralarında su kalma ihtimali yüksektir..*Kurutma işlemi bittikten sonra yine üst kısmı söktüğümüz şekilde monte ediyoruz..
klavyemiz tertemiz şekilde üzerine yeni düşecek sigara küllerine, çekirdek kabukları ve saç tellerinin kurbanı olmaya hazırdır.

Klavye Temizliği - Klavye Nasıl Temizlenmeli - Klavye Temizliği nasıl yapılmalı

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 994
favori
like
share
eecem Tarih: 10.07.2009 15:14
paylaşım için teşekkürler klavyelerin böyle temizlenebileceğini bilmiyordum