İşletim Sistemi: Microsoft Windows 98/Me/XP
İşlemci: Intel Pentium II-450
RAM: 128 MB
Ekran Kartı: 100% DirectX 8.1 compatible 16Mb
Ses Kartı: 100% DirectX 8.1 compatible Sound Card
CD-ROM: Quad-speed (4x) CD-ROM drive
Hdd: 950 MB free disk space (more will be required for save games)
Yaz bitti. Ama PC oyuncuları için henüz herşey bitmiş değil. Belki tatile gitmemiş olanlar ve buna üzülenler olabilir ama şimdi size bir oyun anlatacağım ki, yaz tatiline falan gerek kalmayacak bir daha Oyun Sims gibi, Tropico gibi. Ama sadece bu oyunların eğlenceli kısımlarını birleştirmiş. Koskoca bir tatil köyünü yönetmek, çeşitli aktiviteler düzenlemek, artık herşey sizin elinizde.

Oyunda alanınıza çeşitli binalar dikebiliyorsunuz. Bu binaların hepsinin ayrı bir görevi oluyor. Yüzme havuzları, aktivite merkezleri, spor salonları ve sahaları yapabiliyorsunuz. Ayrıca bunlarda çalışması için eleman da kiralayabiliyorsunuz. Tatil köyündeki amacınız, müşterilerinizi memnun etmek. Bunu yapmak için de ayrıca aktiviteler düzenleyebiliyorsunuz. Jet Ski, dalma, hız motorları, mavi tur olayları falan düzenleyebiliyorsunuz. Barbekü partileri, voleybol turnuvaları ve disko partileri de düzenlemeniz olası. Ayrıca ıslak tişört müsabakaları ve güzellik yarışmaları da yapıyorsunuz ki, evlere şenlik.

Oyunda single olarak 14 bölüm oynayabiliyorsunuz. Bölümler dünyanın çeşitli bölgelerinde geçiyor. 50'den fazla malzeme ve buna benzer ıvır zıvır kullanabiliyorsunuz. Oyunda sıkılmamanız için ellerinden geleni yapmışlar. Oyun bölümleri geçtikçe daha da zorlaşıyor. Ayrıca ilerledikçe Sandbox modunda bölümleri açıyorsunuz. Yeni binalar ve atraksiyonlar da ilerledikçe açılıyorlar.

Oyunun kontrolleri gerçekten oldukça kolay. Her ikonun açıklaması eklenmiş. Oyun menü açıldığından pause olmadığından, menülerle ilgilendiğiniz zaman oyunu "P" tuşu ile durdurmanız gerekiyor. Oyun çok kolay başlıyor ama gittikçe zorlaşıyor. Ama bu zorluk, asla sizi fazla zorlayacak tarzda olmuyor. Oyunun 2 bölümlük Tutorial'ı, oyunun herşeyini öğrenmeniz için yeterli.

Oyundaki müşterilerinize tıklarsanız, mekanınız hakkındaki fikirlerini alabiliyorsunuz. Mutluluk seviyelerini, nötr mü, üzgün mü, mutlu mu olduğunu anlayabiliyorsunuz. Karakterlerin üzerlerine çift tıklayarak ise, daha detaylı isteklere ve düşüncelerine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca sarhoşluk seviyelerini de görebiliyorsunuz.

Binaların da aynı şeylerin kontrolleri ile uğraşıyorsunuz. Binanın tamirat işleri, duşların kontrolleri ve ücretleri, bardaki içkiler, içkilerin ağırlık dereceleri. Tüm bunları siz ayarlayabiliyorsunuz.

Oyunun grafikleri, diğer rakiplerinden daha iyi. Tropico'dan daha iyi olduğu kesin ama yine de grafikler aşırı detaylı değiller. Zoom seviyelerindeki detaylandırmalar da oldukça güzeller. Yakınlaştığınız zaman, herkesin ne yaptığını görebiliyorsunuz. Oyunun renk paleti aslında daha fazla olmalıydı ama yüksek sistemi olmayanları da düşünerek, oyunu daha bir oynanabilir yapmışlar.

Oyunun ses efektleri alışılmış gibi ve bağrışmalardan, gülüşmelerden, dalga seslerinden ve okyanusun seslerinden oluşuyor. Ayrıca köpek balığı ve buna benzer tehlikelerden de ses ile haberdar edilebiliyorsunuz. Müzikler ise bildiğimiz tropik müzikler. Mp3 player ile istediğiniz müziği dinleyebiliyorsunuz, ayrıca, oyunun müzik klasörüne, kendi mp3'lerinizi de koyabilirsiniz. Böylece müzikleri daha bir dayanılabilir yapabiliyorsunuz. Oyun ortalama sistemlerde rahatça çalışıyor, bilgisayarınız eskise bile, yine de bu oyunu gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Oyunun multiplayer fonksiyonu yok. Ama yine de beklenildiğinden daha eğlenceli. Oyunda bolca reklam da var. Losyonlar, fotoğraf makineleri, ve buna benzer ıvır zıvır reklamları bilbordlarda göreceksiniz. Bu oyunu, kış günlerinde oynamak için bir kenarda tutmak istiyorum. Böylece Ankara'nın soğuk kış günlerinde, en azından odamı ısıtacak bir oyunum olmasını isterim.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 501
favori
like
share