İNTERNETHABER

Yerel seçimde Güneydoğu bölgesinin neredeyse tamamını DTP aldı. Fakat seçim sonrası tehdit mektupları konuşulmaya başladı. Seçim öncesi vatandaşın kapısına bırakılan mektuplar basına sızdı. İşte o mektup;

Güneydoğu'daki seçimlerden önce evlere dağıtılan bildiriler ortaya çıktı. Van’da seçimlerden bir gece önce bazı evlerin önüne kendilerini Halk Fedai İntikam Birlikleri olarak tanıtan kişiler tehdit bildirileri atmıştı.

Başbakan Erdoğan’ın Londra’daki konuşmasında atıfta bulunduğu bildirilerde DTP’ye oy vermeyenlere tehditler savruluyordu.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1704
favori
like
share
3übirarada Tarih: 18.04.2009 13:33
aynı sekilde bize oyvermezseniz cumhuriyet laiklik elden gider diyenleride koy o zamn
ChE Tarih: 11.04.2009 20:57
DTP nin bu mektupları kesinlikle demokrasiye aykırı,zaten işin aslındada pkk vardır bunu kesinlikle tasvip etmiyorum,edememde zaten.

ama tehdit kelimesini duyunca aklıma nedense; seçim mitinglerinde AKP li vekiller-bakanların seçim bölgelerinde halka hitap ederken,BİZE OY VERİN ONLARA VERİRSENİZ HİZMET ALAMASSINIZ türü konuşmaları geldi,

DTP nin yanında-AKP yide eleştirmek gerekiyor bence
TÜRKOĞLU Tarih: 10.04.2009 18:15
Şu ülkedeki Laiklik anlayışına hayranım..
Din yobazları lafı ne ya ..Ne yani Ülke başkanı ne biliyim devlette bir konumda bulunan şahıs dini vecibelerini yerine getiremez mi?

Onu yapsalar irtica bunu yapsalar şeriat..Başka hangi ülkede var bu anlayış çok merak ediyorum..
wolverine Tarih: 10.04.2009 17:49
türkiyede o kadar çok din yobazları var ki saymakla bitmiyor?
a-yan Tarih: 10.04.2009 10:34
black o dediğin din yobazı kimmiş ?Merak ettim Açıklada öğrenelim
GÜLSiMA Tarih: 10.04.2009 07:05
millet terörist zihniyete kanmasında varsın senin tabirinle din yobazlarına kansın
wolverine Tarih: 09.04.2009 17:44
millet korkudan istemediği bir partiye oy veriyor.vaybe
kimse yoğurdum ekşidir demez.
birde sezce neden erbakanın siyasi yasağı kaldırıldı?
not konuyla çok alakası var.
bir arkadaşımız eğer erdoğanın doğu anaduluda oyları düşerse erbakanın siyası yasağı kaldırılır.ki akp nin oyları azaldı hemde çok.ama hemen sonra erbakanın siyasi yasağı kaldırıldı.biraz düşündürücü geliyor insana.
ama unutmasınlar artık milletimiz din yobazlarına kanmiyorlar.
GÜLSiMA Tarih: 09.04.2009 12:38
Vanda adı geçenlerin ne yaptıklarını bütün halk biliyor.bunu asla inkar edemem.ama karayolları işine sadece güldüm.hal böyleyken yinede bile bile terörist başının fikirlerini benimseyen bir ideolojiye oyumu değil tırnağımdaki pisliği bile vermem.akp eğer burda kaybettiyse sorun hemde en önemli sorun yukarıdaki tehdit mektupları gibi dtp lilerin halk üzerindeki sözel baskılarıdır ki bunu seçim döneminde epeyce fiiliyata da döktüler.bu dediklerimi bir kişi bile inkara kalkarsa cidden gülerim.sonuçta sizler değil ama ben burda yaşıyorum.neler döndüğünüde gayet iyi bilirim.kulağımız epey deliktir yani.:5:
nichole Tarih: 09.04.2009 01:41
Dava islamdır, kurtuluşa erebilmektir bundan gerisi boş işlerdir. Bakınız rabbimiz kuranda ne emrediyor.

Ey insanlar, gerçekten, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır." (Hucurat Suresi, 13)