kayıp kromozom kitap tanıtımı - kayıp kromozom kitap özeti

Vedat Çelik
Nokta Yayınları;
İstanbul, 2009, 14 x 20 cm, 344 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.Züheyr daha fazla yaklaşmadı Papa ve Hahambaşı'na. İki koluyla açtığı Lübnan bayrağıyla arkasını dönerken bağırıyordu: 'Sabra ve Şatilla! Sabra ve Şatilla! Allahu ekber! Sabra ve Şatilla! Allahu...'

Gözleri korku içinde açılmış, alnındaki terleri net olarak gözüken bu Arap, milyarlarca insan tarafından izleniyordu. Asla unutulmayacak tarihi bir andı bu görüntü. El Cezire'nin aracındaki adam 'Yetersiz, lanet olsun! ' diye tısladı. Bir silah sesi ve...

İnsanoğlu, Cennet'ten kovulduğundan beri devamlı ölümsüzlüğün, ölüme çare bulmanın, yaşlanmayı durdurmanın peşinde koşup durdu. Geçmişte bu ölümsüzlük araştırmaları genel olarak sihir, büyü, simya ve efsanelere dayanıyordu, ancak bilim artık çok ilerlediğinden, insanoğlu bilimsel olarak ölüme çare bulmanın peşine düştü; bu uğurda savaşlar çıkardı, toplama kamplarındaki insanları kobay olarak kullandı ve muazzam servetleri bu amaç için harcadı.

Kayıp Kromozom ne anlama geliyordu? Hazreti İsa'nın şu ana kadar açıklanmamış 2000 yıllık sırrı neydi? Hitler'in Kavanozu'nun içindeki kağıtlarda neler yazıyordu?

Kayıp Kromozom'u ararken, New York, Londra, Paris, Lübnan, Vatikan, Milano ve İstanbul'da geçecek soluksuz bir maceranın içinde kendinizi kaybedecek, Müslüman, Hristiyan ve Yahudiler arasında diyalogu istemeyen ve dinler savaşını çıkarmayı amaçlayan korkunç bir suikastın sahne gerisindeki amansız mücadeleye tanık olacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1250
favori
like
share
altinhizma Tarih: 04.06.2009 22:54
güzel kitaba benziyooo ya