Gelin Başı Yapımı - Gelin Saç Modeli Seçimi - Gelin Saç modeli - Kuaför Seçimi

Düğün hazırlıklarının ve gelinin güzelliğinin en önemli unsurlarından biri gelin başının yapımında kuaför seçimidir. Kuaförünüzü seçtikten varsa saç aksesuarlarınızı ve duvağınızı da yanınızda götürüp aksesuarlarınıza gore saç modelinizi belirleyin. Hatta mümkünse gelinliğinizin ve kullanacağınız takının bir fotoğrafını da gösterebilirsiniz. Kuaförünüzü seçerken iki kere düşünün, daha düğün başlamadan bozulmuş bir saç modeli neşenizi kaçırmasın.

Gelinliğinizi kuaförde de giyebilirsiniz…

Eğer makyajınızı da aynı yerde yaptırmayı düşünüyorsanız saç yapımı ve makyaj tamamlandıktan sonar gelinliğinizi kuaförde giyebilirsiniz. Gelinliğinizin aşağıdan giyilmeye uygun olduğunu kontrol edin. Mümkün değilse, makyajdan sonra giyinmek durumunda kalırsanız, gelinliğininizin kirlenmemesi için başınızdan aşağıya bir kumaş parçası örtüp gelinliğinizi giyebilirsiniz.

Randevu saati

Kuaförden randevu alırken mutlaka planlanandan 1-1.5 saat öncesi için randevu alın. Kuaförünüzü seçmeden önce gelin başı yaptırmış arkadaşlarınızla konuşun. Unutmayın ki gelin başı bu konuda deneyimli kuaförlerin marifetli ellerine teslim edilmeli! Bazı kuaförler düğünden once gelin başı provası yapmayı kabul edecektir. Böylelikle saç modelinizin nasıl duracağını önceden görme şansına sahip olabilirsiniz.

Saç modeliniz

Saç modelinize karar verirken gelinliğinizi düğünün yapılacağı ortam ve düğün konseptini de göz önünde bulundurun. Bir kır düğünü için açık saçlarda minik çiçekler çok daha hoş dururken,balo salonu için topuz bir model ve ışıltılı bir taç çok güzel olacaktır. Ayrıca düğünün yapılacağı yerin iklim koşulları da seçiminizi etkileyecektir. Rüzgarlı bir günde kır düğünü yapıyorsanız saçlarınızın dağılmayacağı bir modeli ve buna uygun aksesuarları seçmelisiniz. Saçlarınız için eğer duvak kullanmayacaksanız güzel bir taç, inci tokalar, mini çiçekler, boncuklar, ışıltılı tokalar çok şık aksesuarlar olacaktır. Kendi düğününüzün güzellik kraliçesi olmak istiyorsanız örnek gelin tacı modelleri veya duvak modellerini inceleyebilirsiniz...

Saç modelinizi seçerken damadı unutmayın. Aranızda boy farkı varsa, yukarı doğru bir topuz, topuklu ayakkabılarla birleşince sizi damattan çok daha uzun gösterebilir. Bu durumda başınızın arka bölümünde yapılacak bir topuz tercih edebilirsiniz. Yüzünüzün yapısı da gelin başı modeli seçiminde önemlidir. İnce, uzun bir yüzde uygulanacak topuzda yüze doğru saç düşürülmesi gelinin yüzünü daha da uzun göstereceği için tercih edilmez. Toplu gelinlerde ise, yüzü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılabilir.Kuaförünüzle tüm detayları konuşarak randevunuzu alırken modelinizi belirlemekte yarar var.

Gelin başında genellikle topuz tercih edilir, fakat saçlarınız uzun değilse aksesuarlarla çok güzel bir gelin başı yaptırabilir veya kuaförünüzden sadece düğün gününüz için postiş veya peruk benzeri gizli saç kiralayabilirsiniz.

Duvak takmayı düşünüyorsanız, duvağın saça tutturuluş ve çıkartılış yöntemlerini öğrenin. Düğününüzde rahat dans edebilmek için duvağınızı çıkartmayı isteyebilirsiniz.

Gelin Başında Çiçek

Gelin başının mutlaka klasik olması gerekmiyor. Özellikle de ilkbahar – yaz gelinleri, çiçeklerle bezeli taçlar ve tokalarla farklı gelin başları deneyebilirler. Mevsimin taze çiçekleri şık seçeneklerin başında geliyor. Düz olsun, topuz yapılmış olsun taze çiçeklerin yarattığı etki hiç kuşkusuz tam yaz gelinlerine uygun. Özellikle de kır havası yaratılmış düğünler, gelin başında taze çiçek kullanmak için daha uygun bir ortam. Ensede toplanıp örülmüş saça rengarenk kelebekler de serpiştirebilirsiniz. Çiçekle bütünleştirilmiş tüyler, topuza tutturulmuş gül formlu tarak tokalar ve canlı çiçekler 2006 yılının gözdeleri arasında yer alacak.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3636
favori
like
share
merve eren Tarih: 06.08.2009 19:24
ben üyeyim hiç link göremiyom
miss_kayseri_89 Tarih: 10.04.2009 21:00
bakalim nolcek...

tesekkürler...
AYIŞIĞI Tarih: 06.04.2009 23:17
ellerine sağlık teşekkürler hayatım