Dünyanın En Tuhaf Ölümleri

Bir laf vardır. 'Ölümün de hayırlısı olsun' derler. Dünya üzerinde o kadar ilginç ölümler gerçekleşiyor ki şaşırıp kalıyorsunuz. 'Ölmenin 1001 Komik Yolu' isimli kitap, gerçekten de birbirinden ilginç ölüm şekillerini sunuyor.

İşte kitapta yer alan ilginç ölümlerden bazıları...


Bu ne biçim kanıt!

Hampshire'dan Michael Toye yakın bir dostuna beyaz ispirtonun yanıcı bir madde olduğunu kanıtlamak için kendini bir bagajın içine hapsederek üstüne beyaz ispirto döktü. Şaşkın adamın bedeni bir anda alev alınca yanarak can verdi.Paraşütü unuttu!

Gökyüzü dalışı yapan tecrübeli hava akrobatı Ivan McGuire 1988 yılında Kuzey Carolina'da 3 bin metreden yapacağı atlayışı görüntülemek için harekete geçti. 3 bin metre yükseklikten kendini boşluğa bıran McGuire. Kamerasını unutmamıştı ama maalesef paraşütünü unutmuştu. Doğal olarak yere çakılarak öldü.Drenajzede!

59 yaşındaki Kaliforniyalı, havuzun drenaj borusuna kapılınca canından oldu. Havuzun boşaltım kanalındaki 300 lbs'lik çekim gücüyle bir anda neye uğradığını şaşıran talihsiz adamın ince bağırsakları dışarı fırlamış bile olabilir.Çiğ tavuk öldürdü!

Henri M'Bongo isimli tavuk hırsızı Kamerun'daki bir vukuatında çaldığı tavukları çiğ çiğ yemesi için zorlandı. Tavukların tüyünden ve kemiklerinden dolayı boğulan hırsız çiğ tavuktan öldü.Katil tabutlar!

Fransa'da cenaze görevlisi olan Marc Bourjade, tabutların tepesine düşmesiyle can verdi. 1982 yılında gerçekleşen olay sonrasında Bourjade'ın ölü bedeni de üzerine düşen tabutlardan birine konarak toprağa verildi.Kendini kuruttu

Kurutma makinasının azizliğine uğarayan Ray Washbrook makinanın içine sıkışmış pamukları temizlemek için sanayi tipi kurutma makinasının içine girdi. Yaklaşık 20 dakika 110 derece ısıda dönen zavallı adam hemen oracıkta can verdi.İyilik, kötülük oldu!

Belçika'da bir hava gücü, Sudan'da yiyecek yardımı yaptığı sırada yiyecek kasalarını üç Sudanlı'nın üzerine düşürerek, 3 adamın ölmesine neden oldu. İyilik için yapılan girişim ölümle sonuçlandı.Kartalın kurbanı oldular

İran'da araba içindeki iki adam havada uçan kartalın azizliğine uğradı. Gagasındaki kobra yılanı bir anda düşünce olanlar oldu. Aracın içine düşen kobra tarafında ısırılan adamlar kartalın kurbanı oldu.Gülmekten öldü!

50 yaşındaki Alex Mitchell, BBC'de yayınlanan komedi dizisine gülerken kalp krizi geçirerek öldü. 'Gülmekten öldü' deyiminin karşılığını tam olarak sergileyen Mitchell, 'Goodies' dizisinin kurbanı oldu.


ilginç ölümler - Dünyadan İlginç Ölümler - ilginç ve tuhaf Ölümler

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1893
favori
like
share
sertel81 Tarih: 22.04.2009 23:35
bana enterasan geldi
music_angel Tarih: 21.04.2009 17:34
gerçekten çok ilginç ve komik....
BetüL34 Tarih: 19.04.2009 18:45
çok kötüü yhaa...ilgnç....
eyLem_güzeLi Tarih: 10.04.2009 14:17
[COLOR="Teal"]sağol marab abi..
çok ilginç ölümler..
gamzelinur Tarih: 09.04.2009 16:16
ayy ne canları yanmıştır ama
AYIŞIĞI Tarih: 08.04.2009 23:12
kartalınki baya ilginçmiş abi
teşekkürler paylaştığın için