Akçakale ilçesinde bir yumurtanın üzerindeki Arapça 'Allah' yazısı görenleri hayrete düşürüyor.
İbrahim Bor isimli vatandaş, sabahleyin kahvaltılık almak için bakkaldan bir koli yumurta aldığını, eve geldiğinde yumurtalardan bir kaçını kullanmak için koliden çıkartırken, birinin üzerinde garip çizgiler olduğunu fark ettiğini söyledi.

İbrahim Bor, aldığı yumurtayı komşularına gösterdiğinde yumurtanın üzerindeki yazının ve şekillerin Arapça yazı ile "Allah" yazıldığını öğrendi.

Bor, "Sabahleyin kahvaltı malzemesi almak için mahalle bakkalına gittim ve bir koli yumurta aldım. Bakkaldaki arkadaş
yumurta kolisini paketleyip bana verdi.

Bende iki yumurta kırmak için yumurta kolisini açtım ve iki yumurta çıkardım. Yumurtaları alırken, yumurtaların içinde birinin üzerinde garip ve hayret verici şekiller gördüm.

Yumurtayı komşularıma gösterdim. Komşularım yumurtanın üzerindeki şekillerin Arapça Allah yazısı olduğunu ifade ettiler.

Hepimiz hayretler içinde kaldık. Yumurtanın üzerindeki yazıyı görenler hayretlerini saklayamayarak 'Maşallah' ya da 'Sübhanallah' demeye başladılar. Bende bu güzelliği herkesle paylaştım" dedi.


Yeni Mahalle Toktimür Bakkaliyesi sahibi Mehmet Toktimür ise, "İbrahim Bor isimli vatandaş gelip bizden bir koli yumurta aldı.

Eve gittiğinde yumurta kolisinin içinde yumurtaların birinde Allah yazısının var olduğunu söyledi. Ben de gördüğümde şaşırdım. Yumurta kolisini verdiğimde hiç dikkatimi çekmedi" diye konuştu.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1670
favori
like
share
soner037 Tarih: 11.04.2009 11:45
YÜCE ALLAH(C.C.) HER YERDE BİZE SANATINI GÖSTERİYOR