Türk popuna doksanlı yıllarla birlikte giren “Remix” anlayışına bambaşka bir boyut getirecek bu albümde Türkiye’nin en önemli dj’lerinden Murat Uncuoğlu ve Emre HC eski şarkıları bugüne uyarladılar. Bir süredir herhangi bir albümde imzası görünmeyen Murat Uncuoğlu’nun nasıl bir albümle dinleyici karşısına çıkacağı epeydir merakla bekleniyordu.Hepsi bir döneme damgasını vurmuş, 70’lerin sevilen 10 şarkısının “Remix” versiyonları, şarkıların orijinal plak kayıtları kullanılarak yapıldı. Örneği çok sık görülmeyen bu zor ve zahmetli çalışmanın sonucunda herkesin çok iyi bildiği o eski şarkılar, yepyeni bir hal aldı.

Yasemin Kumral’dan “Bim Bam Bom”, Funda’dan “Affetmem”, Füsun Önal’dan ‘’Oh Olsun’’, Güzin ile Baha’dan “Gençlik Başımda Duman”, Seyyal Taner’den “Son Verdim Kalbimin İşine”, Nil Burak’tan ‘’Birisine Birisine’’ gibi çok eğlenceli yetmişli yılların şarkıları, orijinal vokal kayıtları bozulmadan, bu albümle bugünün temposunu yakalıyorlar.

Çiğdem Talu-Melih Kibar klasiği Rezzan Yücel’den ‘’Bu Gece’’, Fikret Şeneş’in etkileyici sözleriyle “Taşbebek” Gönül Yazar’dan ‘’Özlediğim Sevgili’’, bir marş gibi ezbere bilinen Uğur Akdora’dan “Hayırdır İnşallah” (Neler Oluyor Hayatta)’ın R&B versiyonu, ve Sezen Aksu’nun çok az bilinen “Gelen Gideni Aratır” adlı şarkısının yüksek tempolu “Remix”i albümün sürprizlerinden sadece birkaç tanesi.

“Bir Zamanlar Remix” albümünün prodüktörü yıllardır Radyo D’de yaptığı programlarla kayıp şarkıları gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Plak kayıtları Hakan Eren’in arşivinden alındı ve değişik albüm kapak tasarımı ise Özlem Semiz’e ait.

Albümü diskçalarınıza yerleştirin ve dans etmeye, eğlenmeye başlayın. Dinlerken kendinizi eski şarkılar çalınan bir partinin içinde bulacak ve parti bitsin istemeyeceksiniz. Geçmişe, eski güzel günlere yapacağınız yolculuk da cabası…


Albüm İçerik

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 795
favori
like
share