Malzemeler:
Keten kumaş
Poplin 3 renk kumaş
Dikiş iğnesi
8 numara domino 2 tane ipYapılışı:
6 kişilik kumaşını, kenar uçlarıyla beraber hazırlayınız. Daha sonra küçük kartonlarda modeliniz hazırlayınız. Çizdiğiniz modeli kumaşın üzerine uygulayınız. Sonra belirli bir pay bırakarak kesiniz. Daha sonra kenarlarını T’leyip, altı taneyi de aynı şekilde T’ leyip hazırlayınız. Ortasına sadece düz bir renk kullanırsanız dah güzel olacaktır. Kenarlarına da minik desenli kumaş kullanınız.


Evinizde bulunan artık kumaşları bu şekilde de değerlendirebilirsiniz. Ortaya düz kumaş kullanmaya dikkat ediniz. PatchWork’ ün özelliği hiç makina kullanmadan, hep elde dikiliyor olmasıdır. Ortaya düz kumaş kullanıp, altı tane desenli kumaşı sık el dikişi yaparak birleştireceğiz.


Çizdiğimiz modelimiz kumaşın içinde kalacak. Dikip ve ütüledikten sonra içindeki modelimizi çıkaracağız. Daha sonra masa örtümüzün uçlarına modelimizi uygulayacağız. Modelimizi koyduktan sonra beyaz iple makine dikişi yapacağız. Daha sonrada uçlarına çavdar dediğimiz, büyük yorgan iğnesiyle yapacağız. Bir sonraki aşamada iğnenin uçuna üç kere ipi sararak çavdar dediğimiz modelin uçlarına batacağız. Az çok dikişten anlayanların kolayca yapabilecekleri şık bir masa örtüsü.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 572
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 10.04.2009 16:06
ellerine sağlık hayatım