Bugünlerde yağması beklenen bereketli Nisan yağmurları, vücuda zindelik ve enerji kazandırıyor. Çünkü içinde “kullanılabilir demir” var.

Kış boyunca en alt seviyeye inen vücudun demir miktarını en doğal yoldan geri kazanabilirsiniz: Yağmur gördüğünüzde dışarı çıkıp bol bol ıslanın!..

Bu hafta yağmurlar başlarken etrafınıza dikkatle, fark etmek için bakın. Yaprakların boyutlarını, renklerini, tomurcukları hafızanıza kaydedin... Üşüyorsanız yağmur suyunu toplayın ve evde ısıtarak duş alın... Evcil hayvanınız varsa bu sudan içirin, mümkünse yağmurda dolaştırın. Evde yaşlılar varsa onların da ellerine, yüzüne, saçlarına yağmur suyu sürün. Hatta mümkünse hafta başında, kanınızdaki demiri ölçtürün; ıslana ıslana dolaştıktan sonra kanınızdaki demiri tekrar ölçtürün... Böyle tavsiye ediyor uzmanlar.

Nisan yağmurlarında kullanılabilir sevgi var, hissedilebilir şefkat var ve hoşgörü var... Üstelik yağmurlar mayısta da yağacak, martta da yağıyordu... Nisanda da sevgi yağmurları yağıyor yine, her yerde.


Peki biz biz, nerdeyiz?.. Bu yağmurların altında mıyız?

Etrafımıza biraz daha dikkatle bakıyor muyuz; bitkilerin rengini, yaprakların boyunu ve tomurcukları görebilecek kadar?.. Yağmurlar yağarken kaplarımızı doldurmak geliyor mu aklımıza, tekrar yıkanmak için?.. Yaşlılarımızın da bundan mahrum kalmamasına çaba gösteriyor; suyu, elimizle onların da ellerine, yüzlerine, saçlarına sürüyor muyuz?.. Aynı sudan hayvanlarımıza bile içirmeyi düşünüyor muyuz?..

Fark ediyor muyuz gerçekten; nisan yağmurları yağıyor... Ve sevgi yağmurları yağıyor; bir nisandan diğer nisana kadar...

Biz altında dolaşıyor muyuz?..

Islanmayı, biliyor muyuz?..

alıntıdır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 511
favori
like
share
Ajanda Tarih: 14.04.2009 01:32
Paylasim icin tesekkurler. Duygulu yazilmis. Bizim buralar da pek Nisan falan farketmiyor. Senenin hergunu yagiyor nasil olsa... Islanmayi, islatilmayi fazlasi ile biliriz...:3:
İCEMİNE Tarih: 10.04.2009 23:12
nisan ve yağmur
en güzel aylardan birisi, nisan yağmurunda yürümek harika
yağarken birde güneş açarsa değmeyin keyfime
Sylar Tarih: 10.04.2009 22:37
Islanmayı biliyor muyuz?

Şahsen ıslanmayı hep sevmem. Özellikle biryere giidyorsam. Ama eve giderken umursamıyorum pek.
Geçen farkında olmadan bol bol ıslandım nisanın ilk yağmurunda...
Sevgi yağmurları.

Güzel yazı.
eyLem_güzeLi Tarih: 10.04.2009 16:57
[COLOR="YellowGreen"]..
çok severim yağmuru, yağmur altında koşmayı, ıslanmayı....
ama kaçınılmaz nisan yağmuru daha güzel baharın çoşkusuyla birlikte daha özel....
..

teşekkürler..