Ankara Haber Ajansı (ANKA) nedir?,
Ankara Haber Ajansı (ANKA) tanıtımı,ANKA Haber Ajansı 37. yaşındaANKARA HABER AJANSI (ANKA) nedir?

Özgür ve Bağımsız haberin altındaki imza: ANKA AJANSI Yerli ve yabancı Medya kuruluşları, Ekonomi, siyaset ve sosyal yaşama, yani Türkiye'ye yön verenler, Türkiye'yi yakından izleyen yerli ve yabancı misyon temsilcileri, Demokrasinin vazgeçilmez aktörleri sivil toplum ve meslek örgütleri ile üniversiteler... Hükümet, parlamento, diplomasi, ekonomi, yargı, savunma, güvenlik, eğitim, sağlık, kültür, sanat başta olmak üzere Türkiye'de ve dünyada olup biteni bağımsız bir kanaldan öğrenmek isteyen herkes... Tam 35 yıldır ANKA'da buluşuyor... Çünkü ANKA, Türkiye'de bağımsız ve özel tek haber ajansı olarak tam 35 yıldır doğru ve tarafsız bakış açısıyla aboneleri aracılığıyla kamuoyunu aydınlatıyor. ANKA, Günlük Haber Servisi'nin yanı sıra Günlük Türkçe ve Haftalık İngilizce Ekonomi (Rewiev) bültenleri ve internet kanalıyla tüm gelişmeleri anında haber veriyor. Ekonomik göstergeleri doğru ve tarafsız bir gözle analiz eden ve Türkiye'nin ilk günlük ekonomi bülteni nit


Tanıtım

Özgür ve Bağımsız haberin altındaki imza: ANKA AJANSI

Yerli ve yabancı Medya kuruluşları,

Ekonomi, siyaset ve sosyal yaşama, yani Türkiye'ye yön verenler,

Türkiye'yi yakından izleyen yerli ve yabancı misyon temsilcileri,

Demokrasinin vazgeçilmez aktörleri sivil toplum ve meslek örgütleri ile üniversiteler...

Hükümet, parlamento, diplomasi, ekonomi, yargı, savunma, güvenlik, eğitim, sağlık, kültür, sanat başta olmak üzere Türkiye'de ve dünyada olup biteni bağımsız bir kanaldan öğrenmek isteyen herkes...

1972'den beri ANKA'da buluşuyor...

Çünkü ANKA, Türkiye'de bağımsız ve özel tek haber ajansı olarak kuruluşundan bu yana doğru ve tarafsız bakış açısıyla aboneleri aracılığıyla kamuoyunu aydınlatıyor.

ANKA, Günlük Haber Servisi'nin yanı sıra Günlük Türkçe ve Haftalık İngilizce Ekonomi (Rewiev) bültenleri ve internet kanalıyla tüm gelişmeleri anında haber veriyor.

Ekonomik göstergeleri doğru ve tarafsız bir gözle analiz eden ve Türkiye'nin ilk günlük ekonomi bülteni niteliğini taşıyan ANKA Günlük Ekonomi Bülteni, 1974 yılında yayın hayatına başlamasıyla günlük gazetelerde, ekonomi sayfalarının açılmasını sağladı. Yerli ve yabancı misyon temsilcilerinin, işadamları ve üst düzey yöneticilerin okumadan güne başlamadığı çok özel bir bülten. Her sabah özel bir dağıtım ağıyla masanıza kadar gelen ANKA Günlük Ekonomi Bülteni'ni, isteyenler internetten de takip edebiliyor.

Haftalık İngilizce ekonomi bülteni ANKA Review ise başta bankacılık ve finans olmak üzere yabancı şirketler, yabancı ortaklı şirketler, büyükelçilikler, AB, IMF ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlar ile üniversiteler tarafından büyük dikkat ve ilgiyle izleniyor.

Yayına başladığı 1972 yılından bu yana özgür ve bağımsız bir ajans olarak sağlıklı kamuoyu oluşmasına özen gösteren ANKA, çok sesli haberciliğe katkıda bulunmayı amaçlayan çok ortaklı bir basın kuruluşu. Ekonomik bağımsızlığa önem veren ANKA'nın yaşama gücü abonelerinden kaynaklanıyor.

ANKA‘nın aboneleri Türk ekonomisine, siyasetine ve eğitimine yön veren elit bir kesimi oluşturuyor. Özgür ve bağımsız tek haber kuruluşu ANKA‘ya olan ilgi her geçen gün artıyor. İşte ANKA‘nın seçkin abonelerinden bazıları;

Koç, Sabancı, Eczacıbaşı gibi Türk ekonomisinin lokomotifleri...

İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Halkbank, Oyak Bank, HSBC, Cıty Bank gibi yerli ve yabancı bankalar...

İMKB, Tüsiad, Müsiad, TOBB, İTO, ATO, ASO gibi hükümetdışı sivil toplum ve meslek örgütleri...

Amerika, İngiltere, İtalya, Almanya, Fransa'nın da aralarında bulunduğu büyükelçilikler...

Dünyada ve Türkiye'de olup biteni 1972'den beri ANKA güvencesiyle öğreniyorlar...


ANKA Haber Ajansı 37. yaşında
Ankara"da 1972 yılında Altan Öymen tarafından kurulan, 26 yıl boyunca da Müşerref Hekimoğlu tarafından yönetilen, dönemin en seçkin gazetecilerinin görev yaptığı ANKA Haber Ajansı, Türk basınının kesintisiz en uzun süre hizmet veren kuruluşları içinde yer alıyor.


ANKA, bugün yazılı basının yüzde 98"ine, internet medyasının tamamına yakın bir bölümüne ve Türkiye çapında tüm yerel basına günlük haber hizmeti sunmaktadır.


ANKA, Türkçe Günlük Ekonomik Bülteni ve İngilizce haftalık olarak yayınlanan ANKA Review ile de ekonomi dünyasının analiz, haber ve veri ihtiyacını karşılıyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 910
favori
like
share