Hesabınıza, haber siteleri ve mobil siteler dahil olmak üzere tüm siteleri ekleyebilirsiniz. Blogger kullanarak blog oluşturursanız Web Yöneticisi Araçları'nı doğrudan Blogger kontrol panelinden etkinleştirerek otomatik olarak site ekleyebilir ve siteleri doğrulayabilirsiniz.
Aşağıda, site olarak ekleyebileceğiniz URL türlerinin listesini görebilirsiniz:


example.com
[url]www.example.com[/url]
bar.example.com
foo.bar.example.com
[url]www.example.com/foo[/url]
[url]www.example.com/foo/bar[/url]
foo.bar.example.com/katalog/elbiseler

Web Yöneticisi Araçları verileri ve raporlama, en iyi site düzeyinde çalışır. Örneğin, [url]www.example.com[/url] şeklindeki siteniz, farklı ülkeler için ayrı bölümler içeriyorsa, bu alt sitelerin veya alt klasörlerin her birini ayrı bir site olarak eklemenizi öneririz. Örneğin, İrlanda, Fransa ve İspanya'yı kapsayan alt klasörler içeren bir seyahat siteniz varsa Web Yöneticisi Araçları hesabınıza aşağıdaki siteleri ekleyebilirsiniz:


[url]http://www.example.com[/url]
[url]http://www.example.com/fransa[/url]
[url]http://www.example.com/irlanda[/url]
[url]http://www.example.com/ispanya[/url]

Site eklemek için:


ile [URL="https://www.google.com.tr/webmasters/tools/dashboard" rel="nofollow" target="_blank">Google Web Yöneticisi Araçları'nda oturum açın.
Kontrol Paneli'nde, Site ekle alanına site URL'sini yazın. [url]http://www.example.com/[/url] örneğinde olduğu gibi, URL'nin tamamını yazdığınızdan emin olun.
Site Ekle düğmesini tıklayın.

Site, Site sütununda görünür. Site listesinin yanındaki Doğrula düğmesini tıklayın ve siteye ilişkin ayrıntılı istatistikleri ve hataları görmek için bu sitenin size ait olduğunu doğrulayın.
Not: Web Yöneticisi Araçları, hesabınıza bir site eklerken Uygulamalardaki Alan Adlarını Uluslararasılaştırma (IDNA) özelliğini destekler. Web Yöneticisi Araçları'nda hatasız şekilde görüntülenmesi için alan adınızı her zamanki gibi yazmanız yeterlidir. Örneğin, Site Ekle kutusuna [url]http://üzüm.example.com[/url] yazdığınızda "üzüm" kelimesi doğru bir şekilde görüntülenecektir.
Lütfen bunun yalnızca ana bilgisayar için geçerli olduğunu unutmayın (bu örnekte, üzüm.example.com).
Ancak, URL yolundaki ASCII dışındaki karakterleri henüz desteklemiyoruz (örneğin, [url]http://üzüm.example.com/gürcistan.html[/url]). Dolayısıyla, URL yolunuzu oluştururken kaçış karakteri kullanılmasını gerektirmeyen ASCII karakterlerini kullanmanızı öneririz. URL kodlaması hakkında daha fazla bilgi için IETF web sitesine bakın.aLıntı: GooqLe

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1163
favori
like
share
c0mbo Tarih: 08.10.2009 21:24
tesekkur
bycaneyy Tarih: 02.06.2009 15:17
tşkler