DİKKAT! DİKKAT! DİKKAT!

SEZON BASINDA 61 PROJESİ NİHAYET GERCEKLEŞİYOR

A. Rahman ve Sedat, Sivas ile sözleşme imzalamıyor, Trabzonspor’a gelecekleri söyleniyor

Trabzonspor yönetiminin geçen sezon hayata geçirmeyi planladığı ama daha sonra, ‘Reytingimizi artırmalıyız’ gerekçesiyle vazgeçtiği ’61 Numaralı futbolcular’ projesinin bu defa ciddi bir şekilde düşünüldüğü belirtildi. Transfer mevsiminde yaklaşık 100 milyon liraya yakın para harcanmasına rağmen gelen futbolcuların takım futboluna doğru dürüst katkı yapamamasından sonra ağzı yanan yönetim, Türkcell Süper Ligi ve Avrupa’da başarıyla futbol oynayan 6-7 Trabzon kökenli oyuncuyu kadrosuna katmayı amaçladığına işaret edildi. Bu doğrultuda gündeme gelen ilk isimlerin de Sivasspor’un başarılı savunma oyuncuları Sedat Bayrak ile Abdurrahman Dereli olduğuna işaret edildi. İki futbolcuyla da yapılan ön görüşmede anlaşmaya varıldığı belirtildi. Ancak resmi bir açıklama yapılmadı.

A.Rahman Kadro Dışı Kaldı
Sivasspor’un son iki sezondaki en istikrarlı futbolcularının başında yer alan ve başarılı futboluyla alkışlanan Abdurrahman’nin son 4 maçta forma giymemesi dikkat çekti. Bu futbolcu ile yönetimlerinin görüşerek yeniden sözleşme imzalamasını istedikleri ama Abdurrahman’ın bunu kabul etmediği kaydedildi. Bunun üzerine de takımda kendisine yer verilmemeye başlandığı dile getirildi. A.Rahman’ın yerine de bir süredir Sylla oynuyor. Sedat Bayrak’ın da sözleşmesinin bittiği ve henüz imza atmadığı vurgulandı. Bülent Uygun’un şampiyonluk mücadelesi veren takımında Sedat’a alternatif bulamadığı için zorunluluktan dolayı oynattığı da ileri sürüldü. Sedat Bayrak ve Abrurrahman Dereli’nin gelecek sezon Trabzonspor forması giyeceklerine kesin gözüyle bakılmaya başlandı.

Özer de Mutlaka Alınacak
Trabzonspor’un bir başka Trabzonlu oyuncu olarak hedefi ise Ankaraspor’un oyun kurucusu Özer Hurmacı oldu. Bu futbolcuyu iki dönemdir almak isteyen Bordo-Mavililer, yüksek bonservis bedeli gerekçesiyle sonuca ulaşamamıştı. Özer ile de görüşen yönetim kesin anlaşmaya varırken, kulübüyle de ligin sonuna doğru masaya oturulacağı ve işin mutlaka bitirileceği kaydedildi. Trabzonspor yönetiminin düşündüğü Trabzonlu futbolcular arasında Denizlisporlu Çalar Birinci, Eskişehirsporlu Engin Baytar, Kayserisporlu Turgay Bahadır, Galatasaraylı Serkan Çalık ve NAC Breda’da oynayan Aykut Demir olduğu vurgulandı. Bilindiği Kartalspor’da oynayan 17 yaşındaki genç milli Trabzonlu futbolcu Yaser Hacımustafaoğlu ile daha önce Bordo-Mavili renklere bağlanmıştı.


KAYNAK:GÜNEBAKIŞ

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 346
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 10.04.2009 16:27
Ben sahsen bu habere inandım.inşallah gerçeklesir.inşallah gerektiği yerler gelebiliriz.AMİN.TRABZONSPOR FANATİĞİ.ASİ ÇAYKARALI.Bu adamlar süper