photshopta 3 Boyutlu Buzlu Yazı Yazma
Photoshop'ta Buzlu Yazı Yazma

Buzlu yazı yazma

1- Yeni bir döküman açmadan önce Tools’tan rengi siyah, arka rengi beyaz yapalım. Sonra File/New seçeneğini seçip Mode:Grayscale ve Contents: Background Color seçerek beyaz bir sayfa oluşturalım.

2- Text aracı ile istediğiniz fontta Bold olarak bir yazı yazın. 4.0 ve üzeri photoshoplarda yeni bir layera yazacak, bu yazıyı seçmek için Select/Load Selection yapıp kanal değeri olarak oluşan yeni Layerı seçelim ve Ctrl-E yaparak Layer’ları birleştirelim.

3- Seçili yazımıza kristal şekil vermek için Filter/Pixelate/Crystallize yapıp Cell Size değeri olarak 10 girelim.

4- Filter/NoiseAdd Noise yapıp Amount değeri olarak 70, Disribution’ı da Gaussian girin.

5- Filter/Blur/Gaussian Blur seçin. Radius değeri olarak 2 girin. Bu, yazımızdaki piksellerin sıklık değerleridir.

6- Şimdi yazımıza buz efekti uygulayacağız. Bunun için Image/Adjust/Curve seçin ve yandaki dalgalı şekli oluşturun.

7- Select/None yaparak seçililiğini giderelim (Deselect) (Ctrl+D). Sonra Image/Adjust/Invert yapalım.

8- Yazımızı sarkıtacağız. Önce, Image/Rotade Canvas/90 CW yaparak resmi 90 derece sağa çevirelim. Daha sonra Filter/Stylize/Wind seçip From the Right değerini girelim. Ve tekrar Image/Rotade Canvas/90 CCW ile resmi tekrar eski haline getirelim.

9- Son olarak yazımızı buz rengine dönüştüreceğiz. Image/Mode/CMYK Color yapın. Image/Adjust/Hue/Saturation yapın ve Colorize’ı işaretleyin. Hue alanına 175, Saturation’a ise 100 değerini girin.

Extra : Yazımız bitti. Eğer yazımızın biraz parlamasını istiyorsak, Brushes kutusundaki üçgene basıp menüden Load Brushes’a gelin ve Goodies/Brushes klasöründen Assorted’ı seçin. Böylece daha değişik fırçalarınız olmuş olacak. Bu fırçalar arasından X gibi olanını seçin, sonra Airbrush’ı alın ve ön rengi beyaz yapın. Yazının neresini parlatmak istiyorsanız o noktaya gelin ve mouse’a basın.Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 2495
favori
like
share
HASRET46 Tarih: 02.02.2010 22:59
Emeğinize sağlık garip hocam, güzel anlatım olmuş....
kralben5 Tarih: 02.02.2010 14:39
videolu anlayim lazim bizee