Guinness World Record’a sahip olmak kolay değildir. Büyük miktarda organizasyon, hazırlık ve detaycılık gerektirir. Bu yüzden, Guinness World Record sahibi olmayı denemek (ve umuyoruz sahibi olmak) için gerekli süreci açıklayan aşağıdaki bilgileri okumanızı rica ediyoruz.

1. İlk olarak, [url]www.guinnessworldrecords.com[/url] adresindeki İngilizce siteyi ziyaret etmeniz gerekmektedir.
2. Siteye girdikten sonra “Make a Record Attempt” (Rekor Denemesi Yap) bölümüne gidip, online başvuru formunu doldurun.
3. İçerdiği web sitesi adresinde kullanılacak anahtar numarayı içeren bir elekronik posta alacaksınız, bu bize verdiğiniz elektronik posta adresini teyit eder ve başvurunuzu sistemimize kaydeder.
4. Size guinnessworldrecord.com’dan gelen elektronik postaların ‘Gelen Kutu’suna girmesine mutlaka izin verin, bazı sistemler, elektronik postaları doğrudan ‘Çöp Kutusu’ veya ‘Toplu E-posta Kutusu’na gönderebiliyor.
5. Başvurunuz sıraya girdikten sonra, referans numarasını içeren bir elektronik posta alacaksınız. Bu numarayı not etmeyi unutmayın ve bizimle kuracağınız her bağlantıda bu numarayı kullanın. Bu elektronik postanın ekinde rekor kıracaklar için hazırlanan paket bulunmaktadır. Bu mail size bir ile üç iş günü içinde gönderilecektir.
6. Rekor kıracaklar için hazırlanan pakette, Rekor Denemesi Anlaşması’nı göreceksiniz. Bu anlaşmayı okumanız, imzalamanız ve elektronik postada belirtilen yöntemlerle bize geri göndermeniz gerekmektedir.
7. BU SÜREÇ TAMAMLANANA KADAR BAŞVURUNUZLA İLGİLİ OLARAK SİZİNLE HERHANGİ BİR BAĞLANTIYA GEÇMEYECEĞİMİZİ UNUTMAYIN.
8. İmzaladığınız anlaşmayı aldıktan sonra rekor önerinizi araştırıp, değerlendirmemiz yaklaşık olarak 4 hafta sürecek. Bu süreç, harici uzmanlara danışmamız gerektiğinde, biraz daha uzun sürebilir. Bu dönem sırasında, öneriniz için daha detaylı kararlar verebilmek için sizden daha fazla bilgi isteyebiliriz. En kısa zamanda size cevap vermeye çalışacağımızdan emin olun. Hızlı bir cevap almak isterseniz, İngilizce ana sitedeki Hızlı İzleme (Fast Track) servisini kullanabilirsiniz.
9. Karar verildikten sonra size kararımızı bildiren bir elektronik posta göndereceğiz. Bu elektronik posta aşağıdakilerden biri şeklinde gelecektir:
a)Önerinizin reddi- ve mümkün olduğu zaman, kararımızın gerekçesinin spesifik detayları.
b)Spesifik kılavuzun da ekli olduğu önerinizin yeni bir Guinness World Record kategorisi olarak kabulü.
c)Öneriniz, izlemekte olduğumuz ve daha önceden oluşan bir kategoriye benzerlik gösterdiğinden, yeni bir rekor teklifi.
10. Bu elektronik postayı aldıktan sonra planınızı yapıp, bizim kılavuzluğumuzda denemenize başlayabilirsiniz. Deneme yaparken lütfen rekor kıracaklar için hazırlanan pakette ve spesifik talimatnamede belirtilen TÜM kanıtlarınızı toplamayı unutmayın.
11. Ardından, kanıtı tek bir paket halinde göndermelisiniz. KİŞİSEL BAŞVURU NUMARANIZ’ı hem okunacak şekilde paketin dışına, hem de kanıtın her bir parçasının üzerine yazmanız ve paketi Londra’daki Guinness World Records ofisine göndermeniz gerekmektedir.
12. Elektronik postanız bize ulaştıktan sonra başvurunuzu değerlendirip sonucunu bildirmek yaklaşık 4 hafta sürecektir. Başarısız olduğunuz takdirde, başvurunuzdaki sorunları özetleyen bir elektronik posta alacaksınız. Başarılı olduğunuz takdirde ise rekor kırma başarınızı belgeleyen Guiness World Records sertifikasını içeren bir mektup alacaksınız.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 968
favori
like
share
notac1 Tarih: 12.03.2011 14:49
bencede
Chosen One Tarih: 28.10.2009 11:30
pek emin olma mehmetcan
Mckodq Tarih: 03.10.2009 10:44
Onu Bunu Bilmem En iyi Guinness rekorlar kitabında derece Yapan Tek kişi
Hakan Şükür ' dür.
crazy child Tarih: 02.10.2009 19:59
ben kendi rekorumu kırayım da ondan sonra dünya rekoruna sıra gelsin
MAVi Tarih: 28.04.2009 18:53
Maşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh