"Aşkı, yalnız aşkı anlat" diyorsun bana, anlatıyorum, dinlemiyorsun. Aşka gözlerini kapayıp "Kalmadı böyle aşklar" diyorsun. Sorma o zaman, inanmadıgın şeylerin peşinden koşma yazık.

Aşkımın ne kanıta ihtiyacı var ne kendini göstermeye. Benim yaşadığım düpedüz aşk, ya senin? Hangimiz daha cesuruz sevgilim? Hangimiz göze alabiliyoruz aşkımız için herşeyi?

Sen orada öylece bekliyorsun. İstiyorsunki hep ben atayım adamları. Hep ben koşayım sana. Ya sonra? Ulaştığımda sana yeterli olcak mı? Başka ne isteyeceksin?

Test etme aşkımı, buna ihtiyacım yok. Gözlerime baksan, bir baksan, her şeyi unutarak baksan; Aşkı göreceksin orada.
Oysa sen sıyrılamıyorsun kaygılarından. Soyutlayamıyorsun kendini.
"Haydi gel bulutların üzerine çıkarıcağım seni" demiyorumki ben. Gerçekleşmesi mümkün olmayan hayaller sunmuyorumki sana. Ben ne kadar gerçeksem; aşkımda o kadar gerçek.
Hatta bazen aşkımın beni aştığını bile düşünüyorum. Çünkü her zaman seni yaşıyorum, her zaman seni taşıyorum yüreğimde.
"Seni seviyorum" sözünü öylesine, iş olsun diye, ruhunu okşamak içn kullanan insanlardan değilim ben. Sevdiğimi söylüyorsam bunu gerçekten hissettiğim için söylüyorumdur.

Dünyanın en dürüst insanı olmasamda konu aşk olunca kendimide senide kandıramam.

Biliyor musun aslında inanmaman seni sorunun. Daha önce yaşadığın mutsuz ve hüsran dolu ilişkilerin sorumlusu ben değilim. Onların günahını ben taşıyamam..
Belkide kendine bırakmalıyım seni ne dersin? Uzun uzun düşünmelisin ne hissettiğini.

Ama sevgilim, aşk öyle uzun uzun düşünülecek bir şey değil. Aşıksan aşıksındır, bir an yeter aşk için. Sadece bir an. O anın büyüsüdür aşkı ölümsüz kılan. Sen bulamamışsan, yakalayamamışsan o anı ne kadar düşünürsen düşün anlayamazsın aşka düşüp düşmediğini. Yüreğin anlatır sana zaten. Aşıksan farklı atar yüreğin, anlarsın bunu.
Ne git diyeceğim sana ne de kal. Benim aşkımın, benim için atacak bir yüreğe ihtiyacı var. Ya aç yüreğini büyüsün aşk içinde, ya da bulaşma aşka hiç bir zaman…


Mehmet Çoşkundeniz

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 382
favori
like
share
dumanalti Tarih: 14.04.2009 20:56
emeğine sağlık çok güzel
GiderosAteşi Tarih: 14.04.2009 12:01
Emeğinize sağlık. Güzel olmuş.
EZqiiiii Tarih: 11.04.2009 16:57
offf offf çoq qüzeLdi canımcım emeqine saqLık