Ossi Müzik 2009 yılına hızlı girdi ve albümler ardı ardına gelmeye devam ediyor !
İşte sürpriz şarkılarda içeren 21 şarkılık “En İyileriyle BİLGEN BENGÜ” albümü !Cici Kızlar ilk profesyonel “proje”lerden biri olarak müzik tarihine geçti müzik dünyamızda. Cici Kızlar, 1976 yılında dağıldı ama müziğe devam eden içlerinden bir tek Bilgen Bengü oldu. Lacivert soket çorapları, çoraplarıyla aynı renk yeleği, tam da yetmişler işi geniş yakalı beyaz gömleği, kocaman bir çengelli iğneyle tutturulmuş ekose eteği ve en çok da kıvırcık saçları, masum ve güleç bakışlarıyla yer etmişti görsel hafızamıza Cici Kızlar’dan Bilgen Bengü.

Bilgen Bengü, 1976 yılından bu günlere uzanan solo kariyeri boyunca imza attığı çalışmalardan derlenmiş şarkıları ve hiç yayınlanmamış kayıtlarıyla yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor.
Bu albümde 1976 yılında kaydedilmiş ilk solo şarkısı da var, 2003 yılında kaydedilmiş son şarkısı da. Yayınlanmış 45’lik plaklarındaki şarkıları ‘’Söyle Kimdi O’’, ‘’O Piti Piti’’, ‘’Bizim Olsun’’,’’Dik Kalbimde Yarayı’’ ve 1983 yılında sadece kaset formatında yayınlanan ilk ve tek albümündeki şarkıları ‘’Islansın Gözlerim’’, ‘’Oyun Bozan’’, ‘’Ben Onlardan Değilim’’, büyük usta Kayahan’ın bir bestesi ‘’Gücenme’’ ilk kez bu albümle yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor. Ama hepsi bu kadar da değil. Albümde yer alan altı şarkı, daha önce hiç yayınlanmamış, ilk defa dinleyeceğiniz sürpriz kayıtlar. İtalyanca ‘’Giorni’’ , iki alaturka beste, iki yakın tarihli kayıt ve bir de Eurovision sürprizi: “Bigudi”.

“Şu bizim Kıvırcık” şahane şarkılarıyla geri döndü. Hayatın gailesinde unuttuğumuz duyarlılıkları, mutluluğu, katıksız aşkı ve en çok da masumiyeti bize tekrar hatırlatmak için..


Albüm İçerik

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 652
favori
like
share