PKK'yı ilgilendiren her şey kapatılıyor
Irak'ın başkenti Bağdat'ta düzenlenen terörle mücadele toplantısı sona erdi.Toplantıdan sonra İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Irak Ulusal Güvenlik Bakanı Şirvan el Vaili basına açıklamalarda bulundu.

El Vaili, görüşmelerle ilgili bir bildiri yayımladıklarını ve bu bildirinin 5 maddeden oluştuğunu belirtti. Buna göre, ABD, Irak ve Türkiye, PKK'nın yasaklı bir terör örgütü olduğunu, Irak ve Türkiye'ye zarar verdiğini vurguladı. Terör örgütü PKK'nın Irak'taki faaliyetlerinin ve uzantısı Kürdistan Demokratik Çözüm Partisi'nin yasaklanmasının kararlaştırıldığı bildiride, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı ziyaret sırasında "PKK ya silahı bırakır ya da Irak'ı terk eder" açıklaması teyit edildi.Bildiride son 3 ayda terör örgütü PKK ile mücadele konusunda yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği, komisyonun bir sonraki toplantıyı Türkiye'de yapmasının karalaştırıldığı kaydedildi.Kerkük'te terör örgütü PKK'nın siyasi bürosu ve gazetesinin kapatılması için ne tür önlemler alındığına ilişkin AA muhabirinin sorusuna karşılık El Vaili, "PKK'yı ilgilendiren her şeyi kapatmayı kararlaştırdık ve bu işi başlattık. Biz terörün her çeşidine karşı mücadele edeceğiz, kim olursa olsun" dedi.Türkiye'nin Irak'ın kuzeyinde operasyon düzenlemesi ve asker bulundurmasına ilişkin başka bir soru üzerine de El Vaili, bölgedeki faaliyetlerin iki taraf arasındaki anlaşmalar ve görüşmelerle yapıldığını vurguladı.İçişleri Bakanı Atalay da, basın toplantısında, daha önce kurulan bu üçlü mekanizmanın kasımda tekrar başlatıldığını, bugün yapılan toplantının onun devamı olduğunu söyledi.Atalay, 3 ayda yapılan faaliyetlerin genel olarak gözden geçirildiğini belirterek, toplantıya genelkurmay başkanlığı harekat daire başkanının katıldığını ifade etti.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1215
favori
like
share
makrao Tarih: 12.08.2010 23:23
ozaman reziller yalakalar bilmem ne yazin sonrada kimsenin sahsina laf sölemioruz bizim türklük gururumuzla oynadilar bizde susmayız öylemi ufuk arkadasim derdin akp se akpyi savunanlara böyle kinli yazilar yazmak yerine eleştirini yap ben akpli olsam sana savunurdum ama ben savununca sen cıkıpta bana böyle hakaret içeren sözler yazsan benim karşiliğim da olurdu sen chpli olabilirsin saygı duyuyorum ama eleştirini yaparken karşindakini hain ilan eder gibi yapiorsun burda eleştiriye acık olmalisin biri orduda paşayı eleştirse vatan haini ilan ediyorsunuz biri chpye laf söylese akpli ilan ediyorsunuz buna ne sizin nede baska görevlilerin hakkı yok!!siz yazacağiniz argo kelimeleri rahatca yazabiliyorsunuz ama bi akpli size cevap verip argo kelime yazdiği zaman görüyorumki hemen yasaklanıyor,olmaz adaletsizliktir bu sizin görüşünüzü ben benimsemek veya sizin gibi düşünmek zorunda deilim sen tayyibe hırsız dersin bense chpye hırsız derim ama bunlar sadece bizim görüşümüzdür,nesen benim düşüncemi değiştire bilirsin nede ben senin düşünceni sadece adaba uygun tartısabiliriz,senle tartısırken cıkıpta reziller yok söleler yok böyleler demek hakarete girer !!yoksa benim ne akpyi nede baska birkişiyi savunduğum yok;sadece tartısma adabına uyulmasi gerek gerekki siyaset meydanında tartısacağimiz bişeyler olsun yoksa birisi konu actığı zaman cıkıpta onu burda hain ilan etmek yok serefsiz yok söle böle hitamlarda bulunmak sadece bu siteye zarar verir,umarım anlatabilmişimdir....
ufuk Tarih: 12.08.2010 21:19
Arkadaşım AKP ye yine laf söyletmiyorsun, yapma bunu ki orada yazılanlar gerçektir. Araştırabilirsin. Kimsenin şahsi karakterine sözümüz yok, ama bizim onurumuzla, Türklük gururumuzla oynayan insanlarada eyvallah diyecek durumda da değiliz.
makrao Tarih: 12.08.2010 00:50
bu kızgınlık bu öfke niye anlamıs deilim sizleri, birde her konuda akp asker gecior yahu bırakın bukadar birbirinizle uğraşmayı hakaret etmeyi herkez eleştirisini yapsin tamam iyi hoşta yakısmayan sekilde laflar birbirinize yazmanız yakısmıor ben uyarımı yapiyimda siz hadi ordan sende kim oluyorsun diye bilirsiniz bu sekilde birbirinize hakaret içeren laflar yazdıkça siyaset meydanındada tartısacak konu kalmıyacak biraz vakit gecirdiğimiz yer burasi var burasida karısmasin lütfen..
ufuk Tarih: 11.08.2010 23:05
Tayyip in milletvekili olması bile şaibeliydi ilbeyi bunda şaibe olmamasının bir ihtimali varmı ki. Göz göre göre hem yargıyı hem askeri dize getirdiler işte. Yanlı basınlarda kına yakmıştı zaten ertesi gün manşet şuydu ASKER NAKAVT, reziller.
ADALI Tarih: 11.08.2010 21:51
Hakkımda yapılan bu kadar soruşturma ve incelemeden sonra lanet olsun yazmayacağım artık dedim ama,olmuyor be kardeşim.Yahu birisi Askere dil uzattımı ne kadar yalaka varsa koro halinde askere sövmeye başlıyor.Ellerinden gelse askeri terörist ,teröriste asker muamelesi yapacaklar.Bu siteye girdim gireli takip ediyorum ne kadar dönme varsa nekadar yalaka varsa tamamı askere karşı.Askerin süngüsü nerenize battı kardeşim.Utanmaz arlanmaz soysuzlar .YAŞ toplantısı başlayacağı gün 110 subay hakkında tutuklama kararı çıkartanlar Yaş toplantısı bittikden sonra tutuklama kararı kaldırılıyor ve bizim insanlarımız hala yalakalığa devam ediyor.yuh olsun size.Sevgili ATEŞİLTER kardeşime duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim.
gamLı Tarih: 09.08.2010 23:14
“ABD, Öcalan’ı bize neden teslim etti, hala anlayabilmiş değilim”
Bülent Ecevit

Bülent Ecevit vardı da Köpek sürüsünün başını alıp getirtti.

Senin bu söylediklerinden Ecevit'in pek haberi yokmuş galiba..O bambaşka şeyler söylemiş o konuda .Ne dersin? yanılıyormuyum...
ufuk Tarih: 09.08.2010 23:10
Arkadaşım şimdi ben Allah Rahmet eylesin Sayın Bülent Ecevit Kıbrıs Barış Harekatını delikanlı gibi herşeyi göze alarak yaptı dicem onu da amerikalılara atacaksın
gamLı Tarih: 09.08.2010 22:53
“ABD, Öcalan’ı bize neden teslim etti, hala anlayabilmiş değilim”
Bülent Ecevit

Bülent Ecevit vardı da Köpek sürüsünün başını alıp getirtti.

evet.. tamda senin dedğin gibi oldu arkadaşım
ufuk Tarih: 09.08.2010 20:14
AKP olduğu sürece zor, Recep Bey değilmiydi terörü bitireceği kesin olsun kılıçdaroğlunun istifa ederim demedi mi. Bu kadar aciz bir hükümetin zamanında olmayacak pkk nın sonu eminim. Allah tan zamanında değerli bir insan Bülent Ecevit vardı da Köpek sürüsünün başını alıp getirtti. Yoksa Recep Bey fasa fiso