KAMAN KIZ MESLEK LİSESİ GENÇ KIZLARIMIZIN AİLE VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNMASINI SAĞLIYORKaman Kız Meslek Lisesinin temel hedefi; Üretici bir toplumda, kadın işgücünü aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak şekilde yetiştirmek üzere, genç kız ve kadınlarımızı çağımızın ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda, bilimsel ve teknolojik gelişmelere uygun, endüstri ve hizmet alanlarında ihtiyaç duyulan mesleklere hazırlamaktır.


Kaman Kız Meslek Lisesi hakkında; Okulumuz, İlçemizin merkezinde; 4160 m2 bahçesi, 480 m2'lik bir alanda 2 katlı binasında hizmet vermektedir. Okulumuzda 3 idari oda, 1 Öğretmenler Odası, 1 Hizmetli Odası 3 Atölye, 6 Sınıf, 2 Laboratuar, (Fen ve Bilgisayar) 1 Arşiv, 1 Kütüphane, 2 Mutfak, 3 Wc (2 Kadın ve 1 Erkek) ile Ek binamızda; 4 Derslik, 1 İdare Odası, 1 Mutfak, 1 Yemekhane ve 2 Wc bulunmaktadır. Okulumuzun öğretim şekli normal eğitim olup, öğrenci sayısı 150 dir.

Okulumuz Kaloriferli olup (katı ve sıvı yakıt) kullanılmaktadır. Okul bahçesinde, basketbol ve voleybol sahası mevcut olup, okul bahçesinde yabani kestane ağaçları, çam ağaçları ve çeşme mevcuttur.

Misyonumuz

Yaşam boyu eğitim ilkesi doğrultusunda; genç kız ve kadınlarımız öncelikli olmak üzere tüm bireylere bilgi çağı ve iş yaşamının gereklerine uygun olarak çağdaş öğretim yöntemleri ile yaşamsal becerileri kazanmalarına yönelik eğitim-öğretim hizmetleri sunmaktır.


Adresimiz: Kız Meslek Lisesi Müdürlüğü
Gaffar Mahallesi Okullar Caddesi No: 8 40300 Kaman/KIRŞEHİR

Telefon: 0 386 7122557

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1822
favori
like
share