Okulumuz 1991-1992 Egitim Ve Ögretim Yilinda, Kirsehir Ticaret Meslek Lisesi Bünyesinde Hazirlik Sinifi Olarak 21 ögrenci ile Egitim Ve Ögretime başlamıştır.1992-1993 Egitim Ve Ögretim Yilinda Kirsehir Lisesi Pansiyon Binasina Geçici Olarak Tasinan Okulumuzda, Hazirlik Sinifinda 11 Kiz 22 Erkek; Lise I. Dönemde 21 Erkek Olmak Üzere Toplam 54 Ögrenci Ile Egitim Yapildi. Bu Egitim Ve Ögretim Yilinda, Okulumuzda 1'i Müdür Olmak Üzere 4 Ögretmen Görev Yapmistir.1997-1998 egitim ögretim yilinda yatili bölge Kuran Kursuna geçici olarak tasindi. 2006-2007 egitim ögretim yilina kadar egitim ögretim burada devam etti.

2006-2007 egitim ögretim yılında okulumuz Çukurçayır mahallesindeki kendi binasına taşındı. Bu egitim ögretim yilinda okulumuzda toplam 378 ögrenci, 4 idareci ve 37 ögretmen bulunmaktadir.

Okulumuz da yatılı ve gündüzlü ögrenciler karma olarak egitim ve ögretimini sürdürmektedir. Yatılı kısım sadece erkekler içindir. Okulumuzdaki, bütün karar süreçlerinde ögretmen, personel, ögrenci, veli ve diger ilgililerin katılımıyla egitim - ögretim hizmetlerinin en etkin ve verimli bir sekilde yürütülmesi sağlanır.


MİSYONUMUZ

* Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi olarak devletin bize verdiği öğretmenlik mesleğini hazırlama imkanını en iyi şekilde kullanarak öğretmenlik mesleğini benimsemiş dünyayı algılayıp yorumlayabilen, yeteneklerini keşfedip bunları kullanabilen, kendisiyle, çevresiyle, ailesiyle barışık bireyler yetiştiriyoruz.

* Okulumuz öğrencileri öğretmenlik mesleğine hazır öğretmenleri, öğretmenlik mesleğini layıkıyla uygulayan, yöneticileri, öğretmen olduklarını unutmayan, yardımcı personeli öğretmenlik mesleğine hizmet ettiklerinin bilincindedir.

* Okulumuzdaki tüm personel ve öğrenciler okulda bulunmaktan keyif alırlar, okul dışında da Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesinin bir üyesi olmaktan gurur duyarlar.VİZYONUMUZ

ırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi olarak;


- İlimizde ilköğretimden sonra en çok tercih edilen okul olmak

- Öğretmenlik mesleğine inanmış öğrenciler yetiştirmek

- Öğrencilerin tamamının bir sosyal etkinliğe dahil olduğu

- Öğretmenlerin tamamının yurtdışı tecrübesine sahip olduğu

- Öğrencilerin tamamının mezun oldukların ilk yılı ülkemizin en iyi üniversitelerine girdiği

- Bilinçli ve güçlü bireyler yetiştiği

- Ülke kalkınmasına sosyal ve kültürel alanlarda katkıda bulunduğu

- Mezunların okuldan kopmadan ilişkisinin kesilmediği bir eğitim kurumu olmaktır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2222
favori
like
share
cozzukkkk Tarih: 23.07.2009 01:00
378 öğrenciye 4 idareci yetmiyo yalnız..