ERCİYES Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Yusuf Özbal, Hepatit B hastalığına karşı topulumu bilinçlendirmek amacı ile bir dizi etkinlik yapacaklarını açıkladı.

Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Yusuf Özbal, Hepatit B'nin karaciğer yetmezliği, siroz ve karaciğer kanseri gibi ciddi
hastalıklara hatta ölüme yol açabileceğini söyledi. Toplumun hastalığa karşı bilinçlendirilmesi amacıyla, ‘Hepatit B'yi Paylaşmayın' sloganı ile Sabancı Kültür Sitesi'nde ilk bölümü halka açık toplantılar düzenleyeceklerini belirten Prof. Dr. Özbal, şöyle dedi:

“Hepatit B, karaciğer yetmezliği, siroz ve karaciğer kanseri gibi ciddi hastalıklara, hatta ölüme yol açabilir. Toplumun hastalığa karşı bilinçlendirilmesi amacıyla, ‘Hepatit B’yi Paylaşmayın' sloganı ile bir dizi eğitim toplantıları gerçekleştireceğiz. Bu toplantıları iki aşamalı olarak yapmayı planlıyoruz. Toplantının ilk bölümü, 14 Nisan Salı günü saat 14.00'de halka açık yapılacak. Hekimlerimize yönelik ikinci bölümü saat 16.30'da başlayacak ve viral hepatitler, tanı, tedavi ve korunmada güncel gelişmeler gibi konular ele alınarak değerlendirilecek.”

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 409
favori
like
share