Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, tedavi gördüğü hastanade bu sabaha karşı vefat etti.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Prof. Dr. Saylan, kan değerlerinin düşmesi nedeniyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nde kontrol altında tutuluyordu.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 6332
favori
like
share
KaHiN Tarih: 19.11.2009 00:51
Başörtüsüne oLan Kiniyle Tanıdık.. En Son Gördüğümüz de Kafası kapaLıydı (Tam Anlamıyla Kapatmasa da)

Rabbim Cezasını bu dünya da vermeye başlamıştı.. Milletin Diniyle inancıyla uğraşırsan bir hastalık bulur seni kafan açık gezemezsin..
HENDEK54 Tarih: 13.07.2009 13:42
misyoner
FreddyKrueger Tarih: 13.07.2009 11:22
[COLOR="#c0ccf4"]KanaLın Biri Bir Dizi Yapıyor... Dizi de Türkan HoCayı ve ÇYDD 'yi TemSiL Eden SimqeLer KuLLanıyor... Senaryoya Göre Bu Ki$iLer ve Kurum MiSyonerLik Yapıyor... Sonra da Türkan HoCa MiSyoner oLarak AnıLıyor... BaSının GüCü Bu oLSa Gerek !

AyrıCa Okuyunuz;

MİSYONER ÖĞRETMENLER
MaRaBoGLu61 Tarih: 12.07.2009 21:07
Misyoner Olarak bilinen Bir Şahsiyet
NaZ Tarih: 18.05.2009 11:34
Acı bir kayıp daha

ALLAH rahmet eylesin
NaZ Tarih: 18.05.2009 11:33
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan hayatını kaybetti.

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Onkoloji Servisi'nde uzun süreden bu yana tedavi gören ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti.SAYLAN'IN ALBÜMÜNDEN KARELER

Saylan'ın vefatının ardından ÇYDD Genel Merkezi yazılı bir açıklama yaptı. ÇYDD'den yapılan açıklamada Saylan'ın saat 04.30 sıralarında vefat ettiği bildirildi.

Açıklamada, "ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, bugün saat 04.30'da vefat etmiştir. Çok sevdiği ülkesinin çocuklarında, gençlerinde ve yol arkadaşlarının yüreğinde hayallere, düşünceleri, ilke ve değerleri ile yaşamaya devam edecektir. Ülkemizin başı sağ olsun" ifadeleri kullanıldı.
Ergenekon'da 12. dalga
Foto galeri için tıklayın


Saylan'ın cenazesi yarın Zincirlikuyu'da defnedilecek.

İŞTE SAYLAN'IN SON İSTEĞİ

Hayatını kaybeden ÇYDD Başkanı Saylan, bilinci kapanmadan önce ailesi ve dernek yöneticilerine vasiyetini açıkladı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan’ın bilinci Cuma günü kapanmaya başladı.

Ailesi ve dernek yöneticileriyle son kez Cuma günü bir araya gelen Saylan, onlardan “vasiyet” niteliğinde bir dizi istekte bulundu.

Saylan, kız öğrenci sayısının 36 binden 100 bine çıkarılmasını, Türkiye’deki her köye bir okul yapılmasını ve her kasabada kız öğrenci yurdu yapılmasını istedi.

TAZİYE DEFTERİ AÇILDI


Prof. Dr. Türkan Saylan Kimdir? tıklayın


Tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde sabaha karşı yaşamını yitiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan için Şişhane'deki dernek merkezi önünde taziye defteri açıldı.

Saylan'ın büyük boy bir resmi, Türk Bayrağı ve ÇYDD flamalarının asıldığı dernek merkezinin bahçesinde açılan taziye defterinin arkasına, Saylan'ın “Ergenekon” soruşturması kapsamında evi arandığı zaman camdan kendisini destekleyenlere el sallarken çekilen fotoğrafının yağlı boya tablosu konuldu.

Dernek merkezinin bahçesinde gazeteciler ve taziyeye gelecek ziyaretçiler için masa ve sandalye yerleştirilirken, konuklar için çay ve simit ikramı da yapılıyor.


Vatan
Sylar Tarih: 18.05.2009 08:11
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, tedavi gördüğü hastanade bu sabaha karşı vefat etti.

Uzun süredir kanser tedavisi gören Prof. Dr. Saylan, kan değerlerinin düşmesi nedeniyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nde kontrol altında tutuluyordu.
Nerqish Tarih: 15.05.2009 19:12
[COLOR="SlateGray"]konular birlestirildi