Galatasaray Fenerbahçe Derbisi
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında dün gece Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan ve golsüz berabere sona eren derbi maç 100. yılından çok futbolcuların saha içinde birbirlerine girmeleriyle gündeme geldi. Derbinin 100. yılına yakışmayan ve birçok (A) Milli Takım futbolcusunun gırtlak gırtlağa girdiği karşılaşma dünya basınında da geniş yankı buldu.

İspanya'nın 1,5 milyon tirajıyla en çok satan spor gazetesi olan Marca, "Fenerbahçe ve Galatasaray birbirlerini yediler fark 8 puan oldu" diyerek okurlarına seslenirken, karşılaşmanın son bölümlerinden sahanın karıştığını ve Fenerbahçe'den Lugano ile Semih'in, Galatasaray'dan ise Emre Aşık ve Arda Turan'ın kırmızı kart gördüğünü okurlarına aktardı. Gazete haberinde Fenerbahçe'den, Luis Aragones'in çalıştırdığı ve Daniel Güiza ile Josico'nun takımı diye söz etti.

Avustralya'da yayın yapan Herald Sun Gazetesi, Galatasaray'ın Avustralyalı yıldızı Harry Kewell'a vurgu yaptığı haberinde, "Harry'nin takımı kavgaya karıştı" başlığını kullandı. Gazete, futbolculardan ziyade iki takım taraftarlarının da birbirlerine yaralamak için çabaladığını iddia etti.

Ünlü televizyon kanalı CNN'in internet sitesi, karşılaşmayı, "Galatasaray-Fenerbahçe maçına kavga arası" başlığıyla duyurdu.

En ilginç başlıklardan birisini ise ünlü TV kanalı FOX yaptı. FOXSports, "Dövüş Kulübü; İstanbul'daki derbi maça kavga molası" başlığını kullandı.

Dört futbolcunun sahadan kırmızı kartla atılmasına sebep olan maçı İsveç' in en büyük tirajlı ve en ciddi gazetesi olan Dagens Nyheter birinci sayfadan verdi. Ayrıca Dagens Nyheter gazetesi, kendi İnternet sitesi'nde bu büyük kavgayı 10 dakika süreyle ünlü video paylaşım sitesi youtube'dan alıntı yaparak görüntüyü internet sitesine koydu. Bu görüntü halen okuyuculara gösteriliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 762
favori
like
share
LaigLeNoiR Tarih: 15.04.2009 16:43
Sağol Sende Gör
okanoo28 Tarih: 15.04.2009 16:39
2005 ten beri benim ünlemlerime dil uzatanlardan sorabilirsin beni...

senden çok var

bu arada Türkçe yazım konusunda duyarlı birisi olduğun gerçeği inkar edilemez... demekki ünlemler işe yarıyor...

Türkçemize gösterdiğin duyarlılık için teşekkürler LaigLenoir

kal sağlıcakla...
LaigLeNoiR Tarih: 15.04.2009 16:31
Kullanmaya Devam Et Ozaman. Dikkat Et Ama o Ünlemlerle Bukadar Fazla Haşır Neşir Olma Senden Önce Gördüklerimin Sonu İyi Değildi.
okanoo28 Tarih: 15.04.2009 08:26
Türkçemize sahip çıkalım... Onu YOZLAŞTIRMAYALIM!

Bende ünlem kullanmayı bir o kadar çok severim !!!
LaigLeNoiR Tarih: 14.04.2009 20:31
bir Türk olarak Türkçemizi kullanmak konusunda eksikleriniz olduğu aşikar...

Bu Kelime Konun İçeriğine Göre Biraz Ağır Olmuş Gibi.
Bir İkincisi Ben ÜnLem'Lerden Hiç hoŞLanmam
Bundan Sonra eLimden geLdiği Kadar Dikkat Ederim...
okanoo28 Tarih: 14.04.2009 20:24
LainLenoir...

Son derece anlamlı bir konuya değinmişsiniz. teşekkürler...

ancak konu içeriğinizle alakası olmasa da bir duruma dikkat çekmek istedim...

Türk milleti adına rezil olduk, bizi iyi tanıtamadılar vb. anlamlı tespitleriniz gerçekten güzel fakat, bir Türk olarak Türkçemizi kullanmak konusunda eksikleriniz olduğu aşikar...

Türk alfabesinde "ß" "q" ve "$" gibi harfler yok! Türkçemizi kullanmak konusunda lütfen hassas olalım. Öz Türkçemiz ile konuşalım ve yazalım...
LaigLeNoiR Tarih: 13.04.2009 23:39
Söz Konusu Ülke Menfaatleri Olduqu Zaman Düşmanlık Diye ßirşey Yoktur qadam.
Sonuç Olarak ßizler AyyıLdızı Yükseltmek İçin Varız. Nekadar ßirßirimize Zıt Nekadar ßirßirimize dü$manda Olsak Zor Zamanda ßir Olmasını ßiliriz.
Kimse Kimseyi Sevmek Zorunda DeqiL Fakat o Sahaya Çıktıqında Dostluktan Karde$Likten Ödün Vermemeleri qeRekirdi.
Türk ßayraqına Yakı$ır $ekiLde OynamLarı qeRekirdi.

qÖnüL İsterdiki HaksIz Olayım ßu Olaylar oLmasın.


qÖzLerine SaqLık ßy ultrAslan.
By_ultrAslan Tarih: 13.04.2009 23:20
@ LaigLeNoiR,

Kardeş gerçekten yazdıkların her şeyin özeti
LaigLeNoiR Tarih: 13.04.2009 23:13
Yakışmadı Çocuklar 2 Takımada Yakışmadı. Derßinin Stresi Diceksiniz o Haklı Bu hakSız Diceksiniz Fakat Yakışmadı. Sonuçta Yeri ve Zaman'ı qeLdiqinde SizLer Ayyıldızlı Formayı Taşıyorsunuz ßunları dü$üneceksiniz. Sizler OmuzOmuza Olup İstiklal Marşımızı Hep Bir Aqızdan Seslendiriyorsunuz ßunları dü$üneceksiniz. Peki Sizler Neden Orda Varsınız. Türk Futbolunu Daha İyiye Taşımak Türkiye'nin Adını Duyurmak İçin DeqiL mi ?

Duyurdunuz TeßrikLer !