1.4 Ghz İşlemci
256 MB RAM
64 MB Hardware T&L destekli Ekran Kartı
32x CD sürücü
Windows XP
4.5 GB HDD Alanı


Büyüyle donatılmış kahramanlarımızla savaş alanına inmeye ne dersiniz?

Avio topraklarına gidip, biraz sihirle savaş ortamlarına akmaya ne dersiniz? Eğer cevabınınız evetse, haydi hep beraber Rise of Nations: Rise of Legends a davetliyiz... Big Huge Games tarafından hazırlanan ve Microsoft ile piyasaya çıkacak olan oyun, biraz Age of Mythology e benzer gibi durabilir. Buna karşın aralarında belirgin farklar var. Mythology de sihir ve teknolojiyi kullanarak savaşmazdık. Onun yerine deliler gibi mistik canavarlar çıkartıp, biraz da normal askerlerle destek verdik mi, iş tamamdı. Rise of Legends da bu klasik savaşların dışına çıkacak gibiyiz.

Alim Uygarlığıyla Avio Gezegenine girelim...

Alim uygarlığı, gezegenimizdeki en eski uygarlık. Alim halkı, büyük bir güç ve prestijle büyüyerek, Avio dünyasının en gelişmiş ırkı oldular. En bilinen özellikleri ise, kendilerini büyü sanatında usta seviyesine getirmeleriydi. Örneğin, hiç yoktan kendilerine büyük bir ordu yaratabiliyorlardı. Buna ek olarak da, askerlerini kusursuz psikolojik savaşçılar olarak eğitme kabiliyetine sahiptiler ve dışardan katılan canavarlar, oluşturdukları güçlü ordularla, Alim uygarlığına destekte bulunuyorlardı.

Kara Alim ler:

Bin yıl önce, başka bir ırk mensubu olan Sawu, kendini büyü sanatlarına adayarak gelişti. Kumu ve ateşi, eski çağlardaki kaybolan büyü sanatlarıyla eritmeye çalıştı ve bir gün bunu başardı. Böylece bir daha geri dönemeyeceği bir yola da sapmış oldu. Bir Dark Glass a dönüştü.Dark Glass türünün verdiği güçlerle Sawu, bir sürü üstünlüklere sahip oldu, fakat bunun yan etkileri de olmadı değil. O, artık delirmişti. Çılgın adam, Alimlerle yaptığı uzun ve kanlı savaşlardan sonra, yenik düştü. Böyle olunca, kendi ülkesi olan Mezakeshde tutsak olarak bırakıldı. Ceza olarakta, kendi şehriyle birlikte, bir daha gün ışığı göremeceyek şekilde kumların altına gömülmüştü. Bundan sonra bir şekilde Dark Glass elementleri, Alimlerin dünyasına girerek, onların güçlerini daha da arttırmışlardı.

Gelelim...

Yapımın, yapı taşlarından bazılarını anlattıktan sonra genel özelliklerine bakıp, bize neler vaad ettiğini ve başka neler içerdiğini görebiliriz. Oyunumuzun amacı çoğu RTS de olduğu gibi haritayı keşfedip, ele geçirmek. Bunu yaparken, kentimizi geliştireceğiz, mucitlerimizin yaptığı yeni silahlarla imparatorluğumuzu gezegenimize yaymaya çalışacağız.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 361
favori
like
share
3übirarada Tarih: 15.04.2009 00:45
tavsiye edilir her zaman