narcekirdegi yagi nedir - nar çekirdeğinin faydalarıNar çekirdeği yağı, tıpkı nar suyu gibi son derece faydalı, şifalı bir yağdır. Pek çok sıkıntı için fayda sağlayan nar çekirdeği yağının faydalarını anlattıktan sonra, kullanım şeklinide sizlerle paylaşalım.
NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞININ FAYDALARI ;
* Menopoz Sıkıntılarını Giderir.
* Cilt besleyici, sıkılaştırıcı, selülit giderici olarak kullanılır.
* Doğum kontrol hapının yan etkililerini azaltır.
* Kolesterolü ve hipertansiyonu düşürür.
* Cildi tazeler,yaşlanmayı geciktirir (Anti-aging.)
* Kalbi kuvvetlendirerek, kalp krizi riskini azaltır.
* Sigara, alkol, kirli hava gibi kanserojen etmenlerin etkisini azaltan güçlü antioksidandır.
KULLANIM ŞEKLİ : 1 fincan suya 7-8 damla damlatılarak kullanılabilir. Ayrıca, salata ve yemeklerde, sos olarak da kullanılabilir.
* Güzellik açısından kullanımı, haricendir. Özellikle selülitli bölgelere masaj yapılarak uygulanırsa çok faydası görülür.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 20353
favori
like
share
maidenur Tarih: 10.11.2010 17:21
ayy çok teşekkürler ödewim için lazımdıda saolun
Şayeste Tarih: 09.11.2009 17:16
Nar Çekirdeği Yağı (Punica grantum): Yaşlanmayı önleyici ve tersine çevirici özelliklerinden dolayı çok kullanılan Nar Çekirdeği Yağı cildi serbest radikallere karşı koruyarak cilt dokusunun daha pırıltılı ve elastik görünmesini sağlar ve hafif kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Nar Çekirdeği Yağının yaklaşık yüzde 60′ı punicic asittir. Bu asit antioksidan özelliği gösterir ve yağın sağlığı koruyucu etkisini güçlendirir. aisha, nar çekirdeğinin soğuk preslenerek değerinden hiçbir şey kaybetmeyen organik nar çekirdeği yağını vücut ürünlerinde, granüllerini ise bazı arındırıcılarda kullanıyor.