Podyum Makyajı - Podyum Makyajının Ayrıntıları - Podyum Makyajı Nasıl Yapılır - Podyum Makyajı Önerileri


Makyaj sanatçılarının, mankenleri taş bebeğe dönüştüren ürün önerileri ve sezon trendleri…

1 Işıltılı güzellik

Ünlü makyöz Charlotte Tilbury’nin favori ürünü inci beyazı bir aydınlatıcı, göz çevresine doğal ve parlak bir görüntü vermede çok başarılı. Özellikle sedefli beyaz rengi, parmaklarınızla göz pınarlarınıza sürerseniz, gözlerinizin bir anda aydınlandığını ve daha canlı bakışlara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Tüm yüzü aydınlatmak için, burnunuzun tam ucuna ve üst dudağınızın ortasına da sürün. Adeta uzay çağının Grace Kelly’si gibi olacaksınız!

2 En güzel tırnaklar

Uçuk pembe, bej ve koyu kırmızılardan sıkıldıysanız, bu iki yeni rengi mutlaka deneyin. Chanel Marilyn, yaz için harika bir kırmızı tonu; koyu değil, narçiçeğini andırıyor. Ya da iddialı pembe tonlarını deneyebilirsiniz. O kadar cesur değilseniz, sadece ayak tırnaklarınıza sürün.

3 En güzel dudaklar

Lip gloss’ların renk çeşitliliği ve kalitesi makyözler tarafından çok iyi biliniyor. Ten rengi parlatıcılar, tüpteyken gayet sıkıcı bir nötr renk gibi görünse de, dudağa sürüldüğünde uçuk ve çok hoş bir pembeye dönüşüyor. Dudakları yumuşacık yapıyor ve kalıcılığını uzun süre koruyor, öyle kullanışlı bir renk ki, iş görüşmesine giderken de, gece çıkarken de kullanabilirsiniz.

4 Sağlıklı yanaklar için

Son derece doğal bir pembe tonu, yanaklarınızı bir anda gül bahçesine döndürebilir. Kolayca dağılan toz allığı, yanaklarınızın yanı sıra, kaş kemiklerinizin üzerine ve alnınızda gözlerinizin üzerinde kalan bölgelere de sürerek hoş bir gölgelendirme yapabilirsiniz. Böylece tüm yüzünüz aydınlanır.

5 Parlak saçlar

Kuaför Guido Palau, defilelerden önce modellerin saçlarına sıktığı ‘anti frizz’ ve parlatıcı ürünle, ışıl ışıl parlayan ve elektriği alınmış saçlar elde ediyor.

6 En pürüzsüz ten

Cildi adeta ikinci bir ten gibi saran hafif, yarı transparan fondöten, Giorgio Armani’nin makyaj uzmanı Pat McGrath’in en son favorisi. Bu fondötenler, birçok fondötende yaşanan maske gibi durma, ciltle tam olarak bütünleşememe, en önemlisi de makyaj yapıldığının belli olması gibi problemleri tarihe gömüyor.

7 Keskin eyeliner çizgisi

MakyörTom Pecheux’nün sevdiği bir tarz olan ‘güçlü minimalist’i yakalamak için ideal olan: Mat bir cilt, ten rengi dudaklar ve dumanlı gözler. İnce uçlu bir fırçayla süreceğiniz eyeliner, son derece düzgün bir hat yaratıyor ve rengi saatler sonra bile solmuyor. Gözün iç kenarlarına süreceğiniz açık renkli ve hafif ışıltılı bir far da tüm makyajı aydınlatmak için yeterli.

8 En koyu kirpikler

Drama kralı John Galliano, geçtiğimiz kış sezonunda 1940′lar stilinin abartılı bir versiyonunu podyuma yolladı: Kavisli kaşlar, şok edici tonlarda pembe ve turuncu dudaklar ve kalın eyeliner’lar. Ve bu kadarla kalmadı. Kirpikler, en yeni ve şimdiye kadar görülmüş en koyu renkli kohl kalemin yoğunluğuyla saran maskara Black Out’la boyandı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1448
favori
like
share