Bursa'da ilk defa Hayat Hastanesi'ne alınan bir cihaz sayesinde alerjik rahatsızlıklar, 15 dakikada tedavi edilebilecek.

Özellikle bahar mevsiminde daha da artan alerjilerden kurtulmak artık 15 dakika sürecek.

Bursa'da ilk defa Hayat Hastanesi'nin 17 bin Euro'ya aldığı Rhin light cihazı sayesinde alerjik rahatsızlıklar, 2 haftalık toplam 6 ayrı seansla tarih oluyor.

Alerjik hastalıkların, son yıllarda bir kaç kat fazla arttığını ifade eden KBB uzmanı Op. Dr. Ferruh Fersçi, yeni cihaz hakkında bilgi verdi. Dr. Fersçi, özellikle polenlerin havada uçuştuğu bahar mevsiminin yanı sıra, devamlı yaşanan alerjilerden mağdur olan hastaların bu yeni cihaz sayesinde toplam 15 dakikada ağrısız ve sızısız bir şekilde eski sağlığına kavuşacağını ifade etti.

Alerjik rahatsızlıkların sık sık öksürme, burun, kulak ve gözlerde kaşınma ve yanma hissi uyandırarak kişinin iş ve sosyal hayatındaki verimliliği büyük bir oranda düşürdüğünü belirten Dr. Fersçi, cihazın yüzde 70'i normal yüzde 30'u da ultra A ve B ışınları yaydığını kaydederek, tedavi aşamalarını şu şekilde açıkladı.

"Burun mukozasını ışına maruz bırakıyoruz. Mukozada alerji yapan mast ve eozinofil hücrelerinin sayısı azaltılarak hastada ileri derecede rahatlama oluyor. Dolayısıyla antijen ve antikor birleşmesi olayı asgari düzeyde tutulup, hastanın alerjisinde uzun süreli duraklama ve rahatlama sağlanmış oluyor"

Tedavinin hiç yan etkisinin olmadığını da dile getiren Dr. Fersçi, "Her hafta 3 seans olmak üzere tedavi 2 haftada bitiyor. Seanslar, 2 dakikadan başlayıp, 3 dakikaya kadar çıkıyor. Hasta toplam 15 dakika 5 saniye de sağlığına kavuşmuş oluyor. Uygulamanın hiç bir tehlikesi yok. Ağrı sızı yok. Her seanstan sonra hasta, hemen işine dönebiliyor. Işın tedavisiyle birlikte ilaç ve aşıların alınmış olmasının bir mahsuru olmuyor" dedi.

--------------------------------------------------------------------------------

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 535
favori
like
share