6 araştırma -besin-bin -diyabet -gıda-harvar hastalıkinsülin-pehriz-proteinrisk-Sağlık-şeker -tıp -uzman-yumurta-zenginYaklaşık 60 bin kişi üzerinde yapılan geniş çaplı bir araştırma haftada bir iki taneden fazla yumurta yemenin diyabet riskinin artırdığını ve zaten hasta olanlarınsa durumlarını ağırlaştırdığını ortaya çıkardı.

Bilimsel araştırmalar haftada ikiden fazla yumurta yemenin zararlı olduğunu ortaya koydu.Harvard uzmanları her gün yumurta yemenin diyabet riskini %60 oranında artırdığını açıkladı. habere göre, kadınların yumurtaya daha hassas olduğu ve haftada yedi veya daha fazla yumurta yemenin diyabet riskini kadınlarda %77 artırdığı belirlendi. Haftada bir kez yumurta yemeninse hiçbir zararı yok.

Uzmanlar özellikle 2. Tip diyabet hastası olanları ve kan şekeri rahatsızlığı olanlara yedikleri yumurta sayısını sınırlandırmaları tavsiyesinde bulundu.

Yumurta vitamin, protein ve diğer besinler açısından zengin bir gıda ancak yüksek oranda kolesterol de içeriyor. Kolestrol ise damarları tıkayarak kalp krizi ve diyabet riskini tetikliyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 559
favori
like
share
Han Tarih: 16.04.2009 12:45
Eee geçenlerde de bir profesör yumurtanın hiçbir zararı olmadığına dair açıklama yapmıştı. O neydi o zaman :20: