Rixos Premium Hotel


Geliştirdiği “Tatil Sanatı” felsefesi ile Rixos tatil kavramına yeni bir anlayış getiriyor. Yılın en özel günleri olan tatilinizin beklentilerinizin ötesinde gerçekleşmesini sağlamak tek amacımız. Bu yüzden Rixos, sizler için yeni standartlar ile çok özel başka alternatifler yarattı.

Rixos Hotels, kendinizi tıpkı bir yıldız gibi farklı ve öncelikli hissedeceğiniz özel paketlerimizin tadını çıkarmaya davet ediyor…
TARİHÇE


RIXOS'UN ANLAMI
Strabo'ya göre Perge şehri, Truva Savaşı'ndan sonra Mopsos ve Kalkhas isimli kahramanların liderliğinde Argos'tan gelen koloniciler tarafından keşfedilmiştir. Dilbilimsel araştırmalar, Achaean'ların Pamphylia'ya M.Ö. ikinci bin yılın sonlarına doğru girdiğini doğrular. Bu çalışmalara ek olarak, 1953'te Perge şehrinin Helenistik giriş kapısının avlusunda yapılan kazılarda bulunan M.S. 120-121 yıllarına ait yazıtlar da, bu kolonileşmeye tanıklık eder. Heykellerin altlarındaki yazılarda şehrin efsanevi kurucularından Mopsos, Kalkhas, Rixos, Labos, Machaon, Leonteus ve Minyasas adlı yedi kahramandan söz edilir.

Grubumuz da adını, M.Ö. 1000 yılında Perge şehrinin yedi kahraman kurucusundan biri olan Rixos'tan almıştır.

RIXOS'UN TARİHÇESİ

2000 yılında turizm sektöründe söz sahibi olmaya başlayan Rixos Hotels, sektörün başkenti Antalya'da Fettah Tamince tarafından kuruldu. Rixos Hotels, %100 misafir memnuniyeti ve serviste mükemmelik hedefiyle "All Inclusive - All Exclusive" konseptini geliştirmiştir.

işte Rixos otelleri
2002 - Rixos Beldibi, Antalya - Türkiye


2002 - Rixos Tekirova, Antalya - Türkiye
2003 - Rixos Bodrum, Muğla - Türkiye
2005 - Rixos Premium Belek, Antalya - Türkiye
2005 - Rixos PresidentAstana, Kazakistan
2005 - Rixos Konya, Konya - Türkiye
2005 - Rixos Prykarpattya, Ukrayna
2007 - Rixos Libertas Dubrovnik, Hırvatistan
2008 - Ottoman Palace by Rixos, Dubai
2008 - Rixos Vienna, Avusturya

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 511
favori
like
share