EUTELSAT, Türkiye'de 200 bin eve kablo altyapısına gerek kalmadan kesintisiz ve hızlı internet erişimi sağlayacak...

EUTELSAT Bölge Satış Müdürü Ali Korur, önümüzdeki dönem Türkiye projelerini Paris'te düzenlenen bir etkinlikle Türk basınına tanıttı.
Avrupa'nın en büyük, Türkiye'nin 2. büyük uydu operatörü EUTELSAT, 2010 yılında fırlatılacak KA-SAT uydusu ile ''Tooway'' isimli sistemi hayata geçirecek.

Korur'un verdiği bilgiye göre, dünyanın 3. büyük uydu operatörü EUTELSAT, 26 uydu filosuyla dünya nüfusunun üçte ikisine ulaşıyor.
Birinci sınıf yörünge pozisyonları, Fransa ve İtalya'daki kara altyapısı ile EUTELSAT, 150 ülkenin yayıncıları, telekomünikasyon operatörleri, devlet kurumları ve internet servis sağlayıcılarından oluşan geniş bir müşteri potansiyeline sahip.

27 ülkede 590 çalışanıyla hizmet veren EUTELSAT, dünyada 3.200 TV kanalının yayınını sağlıyor.

EUTELSAT, Türkiye'de, TRT International, Digitürk, CNN Türk, Kanal Türk, Fox Türk, TGRT Haber, Haber Türk, Samanyolu Haber, İhlas Haber Ajansı, Cihan Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı ve Reuters Türkiye Haber Ajansı;na yayıncılık hizmeti sağlıyor.

Yayıncılık şirketlerinin yanı sıra Türkiye;deki Telekom şirketlerine de uydu kapasite kiralaması, Skylogic D-Star VSat, Mobil İletişim (EUTELTRACS) hizmetleri veren EUTELSAT, hizmetlerine önümüzdeki dönemde yenilerini eklemeye hazırlanıyor.

TOOWAY VE ADLS HİZMETLERİ

Tooway ve ADSL birbirini tamamlayıcı hızlı ve kesintisiz internet hizmeti, EUTELSAT'ın önümüzdeki dönemde en önemli projesi olarak gösteriliyor.
EUTELSAT, karasal ADSL üzerinden sağlanan hızlı ve kesintisiz internet hizmetini tamamlayıcı olan yeni bir uydu teknolojisi geliştiriyor.

EUTELSAT'ın 2010 yılında 13 derece doğuya yerleştireceği KA-SAT uydusu ile geniş bant sektöründeki alt kolu Skylogic ve Amerika merkezli ViaSat;ın birlikte geliştirdiği ''Tooway'' isimli sistem, Türkiye;de yaklaşık 200 bin eve kesintisiz ve hızlı internet, televizyon ve telefon getirecek.
Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı geniş bant uydu bağlantısı Tooway, her yerde çalışabiliyor. Tooway ile hem Türkiye'de hem de dünyada internete erişim için kablo altyapısının beklenmesine gerek kalmayacak.

Ayrıca bu yıl Telekom ve yayıncılık pazarına yönelik ''W2A'' ve ''W7'' isimli iki yeni uydu ile EUTELSAT, Türkiye üzerinde 1.300 MHz;den fazla yeni transponder kapasitesi oluşturacak.

2008 yılını filosuna iki yeni uydunun katılmasıyla tamamlayan EUTELSAT, 2009 içinde üç yeni uydu fırlatılmaya hazırlanıyor. Yeni uydularıyla birlikte EUTELSAT, bölgedeki en geniş kapsamlı uydu operatörü olma pozisyonunu güçlendirecek.

AVRUPA'DA YAŞAYAN TÜRKLER

Eutelsat, içerik tedarikçileri ve kablo operatörleri için sunduğu ilk bağımsız hizmet platformu ''KabelKiosk'' ile Almanya;da 2,3 milyon eve
ulaşıyor.

Almanya;da yaşayan Türk vatandaşlarının evlerine de ''KabelKiosk'' ile giren Eutelsat, üç ürün grubuyla hizmet veriyor. Tüm Almanca konuşan hedef grupları için ilgi çekici eğlence paketleri, en büyük etnik hedef grupları için dokuz dilde en iyi TV kanalları, en büyük etnik hedef grupları için en iyi uluslararası kanallar ''KabelKiosk''un ürün gruplarını oluşturuyor.
Ürün gruplarından Türk asal paketi içinde EuroD, Fox Türk, TRT Int., Kanal 7 Int., Euro Star, Show Turk, ATV Avrupa kanalları yer alırken Türk Premium paketi içinde Türkmax, Lig TV ve Digiturk bulunuyor.

Ayrıca Avusturya, İsviçre, Lüksemburg ve Danimarka;ya ulaşan KabelKiosk için bir sonraki aşamanın ise servis portföyünü diğer Avrupa pazarlarına genişletebilmek olduğu belirtiliyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 401
favori
like
share