PKK trabzonda gösteri yapmak istedi

pkk lı göstericiler trabzon meydanda linç edilmekten zor kurtuldular önce polisi kötülediler sonra polise sığınmak zorunda kaldılar... trabzon halkı pkk konusunda ne kadar duyarlı olduğunu gösterdi...

[YOUTUBE]o7fOzifUJow[/YOUTUBE]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 5431
favori
like
share
Asi Çaykaralı61 Tarih: 05.07.2009 23:01
bizim oralarda boyle seylere kesinlikle ne goz yumulur ne de izin verilir yoksa hemen video da gordüğünüz gibi cezası kesilir
Kartopu55 Tarih: 21.06.2009 20:47
Böyle yürekli eleştiri gördünüz mü?'Posta' Gazetesinin Ankara temsilcisi Hakan Çelik'in yazısı:
BİR TÜRK OLARAK KÜRTLERE SORUYORUM


Bir TÜRK olarak Kürtlere soruyorum; ''Kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' Kürtlerin, Türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur ? Sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır ?Kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''BU GÜZEL ÜLKENİN, TÜRKİYE'NİN VATANDAŞI OLMAK HAKKINI'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

Kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla Kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''NAMUS CİNAYETLERİ'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, ÖZELEŞTİRİ yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl Türkiyesi'nde tek kelime Türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde Anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

Bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyaloğu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, Avrupa'ya gidip Türkiye Cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o Avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde....

Avrupa'da Türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben Kürdüm'' demek, ama cebinde Türkiye Cumhuriyeti kimliği ile Avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben Türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliğ i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta Başbakan bile olabilirken, verdiğimiz Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş Cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı NEDEN hep sizde ?

Lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

Bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?

Eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz.

Dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar Türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''Kürtçe Kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı ?

Siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorsunuz.

Yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor... En ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz.

Sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı?

İstanbul'da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? Hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu?

Bugüne kadar hangi ''Kürt kökenli'' Türk vatandaşına; hop! sen Kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte?

Bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla Kürt kökenli şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; tv'de, gazinolarda iş yapan isimler (İbrahim Tatlıses, Özcan Deniz, Ceylan, Yılmaz Erdoğan vs.) değil mi?

Hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?'' İşin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile, vurarak, kırarak bölmek! Bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. Bu kadar basit. Şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirler.

''KÜRT'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu BÖLÜCÜ IRKÇI TERÖRİSTLERİ hala destekliyorlarsa, KUSURU DEVLETTE DEĞİL, KENDİLERİNDE ARAMALIDIRLAR!

Meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü PKK'nın afişleri, terörist başı Apo'nun posterleri, yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük kentlerde meydana gelen şu terör olayları...

Çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''Şemdinli fiyaskosundan' ' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar...

Çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin.

Demokrasiden bahsedip, teröre yol açmak ? İnsan öldürüp hak talep etmek? Bu ne yaman çelişki...

Hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına SAYGI gösterecek. Ülkesine katkıda bulunacak. İNSAN gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.

Kısacası; TERÖRİST ile arasındaki farkı yine bizzat KENDİSİ ortaya koyacak. Bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.

Kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği ''FEODAL DÜZEN'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? Ne zaman HANIM FERTLERİNE gereken ''ÖZGÜRLÜĞÜ'' teslim edecek? Ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları Batman'da? Neden aile içi şiddet sorununda ve TÖRE CİNAYETİ denen illette ekseriyetle Kürt kökenli insanların yaşadığı iller başı çekmekte? Büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri Terör örgütüne aktarma suçu neden hep Kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? Neden, neden, neden?


Kürdüm diyen sizler, acaba bu KUSURLARINIZI hallettiniz mi ki, TÜRKLERİ pervasızca eleştiriyorsunuz? Size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları?


Güzel bir atasözü vardır. ''GÖZÜNDEKİ ÇÖPÜ GÖRMEZ, ELALEME ŞAŞI DER!''Bu özlü söz ülkemizin içine düşürülmeye çalışıldığı ''Kürt fesadını'' ne de güzel anlatıyor değil mi?

HAKAN ÇELİK
Kartopu55 Tarih: 21.06.2009 20:38
Orusbu cocuklari ananizinkini gördünüzmü KARADENIZ sizin Am..... böyle kor ibneler.Yumruk atan elleriniz dert görmesin canim kardeslerim benim,böyle ibnelere az bile böylesi onlari kaziga oturtmak gerekli Allkislar TRABZONLU kardeslerim icin sagolun.
sevda yeli Tarih: 11.05.2009 13:21
Keşke böyle görüntüler olmasa...
Ama oluyor ve olmaya da devam edecek...
Birileri buna müsade ettikçe...

ve müsadenizle bir şiirimi eklemek istiyorum..


Al Bayraklı Tabut

henüz yirmi yaşındaydı
silah nedir bilmezdi
dünyayı hiç tanımadı o,
sözlüydü, sözlüsünden
bir al mendil aldı
bir kahbe kurşun
onun bütün umutlarını aldı elinden
al mendil ile
Al bayraklı tabuta sarılı, geri döndü.
sözlüsü karşıladı onu
Albayrağı elinde

henüz yirmi yaşındaydı
subay olmuştu
şark hizmetinin bitmesine
bir ay kalmıştı
ayrı olduğu eşine telefon etmişti.
henüz, yeni doğmuş çocuğunu
görmemişti bile
yirmi gün sonra kavuşacaktı
pusuya düşürüldü
çıktığı pusuda
kalleş bir kurşun, umutlarını aldı
oğlunun al kırmızısı patikleriyle,
Albayraklı tabuta sarılı, geri döndü.
oğlu ve eşi karşıladı
Albayrağı elinde

henüz yirmi yaşındaydı
silahı daha önceden uzaktan görmüştü
anasının tek erkek evladıydı
anası, al yazma bağladı boynuna,
elinde kınası
kahbe bir kurşun
onun hayellerini çaldı
anasının bağladığı alyazma ve al kınasıyla
Albayraklı tabuta sarılı, geri döndü.
anası karşıladı
elinde Albayrağı ile

Vildan UyarAslında bu şiir bana ait değil...
Şiirde bahsedilenlere ve onların yakınlarına ait...
Ben sadece yüreğimi dinledim.
Kalemi aldım... Kalemimden bunlar çıktı...

Bu şiiri yazdığım gün çok can alındı ve çok canlar yandı...
Benim içimde bir şeyler koptu.
Sonuç neydi biliyor musunuz?

O canlar benim canımdı... Vatanı için canlarını feda etmişlerdi...
Aileleri canlarını toprağa vermişti...
Ne acı...
Ama tek bir şey vardı...
O albayrak...
Bizim bayrağımız...

Bize düşen bilinçli nesiller yetiştirmek ve vatan aşkı nedir göstermek...
Mertlik, yiğitlik gerçekte nedir bunu öğretmek...
Sahip çıkmak benliğimize ve Türk'lüğümüze,
geçmişimize...Canlarını vatan uğruna feda edenlere......


Bu kahbe kurşunlar hep olacak...ama yüreğimiz de ve özümüzde onları dışa vurmak en güzeli ve layıkı olacak...

Bu şiiri yazarken ağlamıştım.
Şimdi yine bu videoyu izlerken duyduğum bir cümle ;
" açın Türk Bayrağı' nı" ...
Gözlerim doldu...
Bu topraklar bizim... Bu vatan bizim...
Kanımızın son damlasına kadar da savunağımız kesin...
İman bizde, şeref bizde, haysiyet bizde...
yürek bizde...


Teşekkür ediyorum genç_marab...
cemre09 Tarih: 11.05.2009 12:04
haklarından gelsinler,aslında heryerde böyle yapılmalı da pkk diye bişey kalmamalı...
Han Tarih: 11.05.2009 11:19
Trabzon da gösteri yapabilmeleri için kafayı kırmış olmaları lazım
sertel81 Tarih: 11.05.2009 10:54
kimse türkiyemizi bölemez yikamaz tükürükle bogariz ne mutlu türküm diyene
TS-61 Tarih: 10.05.2009 23:49
Trabzonda böyle s....zler hicbir zaman barinamayacaklardir.

Asla barindirmayacagiz.:33:
MaRaBoGLu61 Tarih: 10.05.2009 19:58
Trabzon Sağlam Şehirdir

Pkk ve yandaşları asla Trabzonu delemez