Hayata Parantez Latin Amerika - Pırıl Yay - Hayata Parantez Latin Amerika Kitap Tanıtım - Kitap Tanıtım - Pırıl Yay KitaplarıKitap Adı: Hayata Parantez: Latin Amerika
Yazar: Pırıl Yay
Yayınevi: Cinius
Yayın Tarihi: Nisan 2009
ISBN: 9786054177257
Sayfa: 168


Kitap Özet

"Hayata Parantez: Latin Amerika", Pırıl Yay'ın içindeki çağrıya uymazlık edemeyip, 2007-2008'de yaptığı Latin Amerika gezisinde tuttuğu notlardan oluşuyor. Ne bir turistik rehber kitap, ne de bir uyanış manifestosu olma iddiası güden kitap, samimi bir duruşla Yol'ları, ve yolların getirdiği An'ları paylaşıyor.

"...Hangimiz normal hayat rutini içinde, işimizi, eşimizi, yükümlülüklerimizi, hatta sıradanlaşan keyiflerimizi sorgulayıp, alternatif bir rota hayal etmiyoruz ki? " sorusu ile başlayan kitap, bir yaşam hayali olan Latin Amerika serüveninin, yazarın kendine 30. yaş hediyesi olarak nasıl gerçeğe dönüştüğünü anlatıyor.

Böyle bir gidişe nasıl karar verilir, nasıl planlanır, planlar uygulamada neye dönüşür? 93 günde 10 ülke (Ekvator, Peru, Bolivya, Şili, Arjantin, Uruguay, Brezilya, Meksika, Belize, Guatemala), 60 şehir, yüzlerce yolculuk nasıl yapılır?

Böyle bir hayatta neler öğrenilir? Neler unutulur? Neler aranır? Neler bulunur?

Hayata açılıp kapanan bir Latin Amerika parantezi ile bir yolculuk, nasıl bir ömre bedel olur?

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 286
favori
like
share