Hotel El-Ruha Şanlıurfa,sanli urfada tatil,sanli urfa oteli,Tarihi Şanlıurfa Misafirperverliği.

13.500 yıllık tarihi boyunca zengin kültürlerin harman olduğu Şanlıurfa; kültür ve medeniyetin dünyaya yayıldığı "Bereketli Hilal" olarak adlandırılan topraklar üzerinde kurulmuştur. İnanç ve kültür turizmi yönünden önemli özelliklere sahip Şanlıurfa, günümüzde halen bir "Müze Şehir" görünümündedir.

Taşların hüküm sürdüğü ve geleneksel mimari dokunun yaşatıldığı Şanlıurfa tarihi kent merkezinde, Balıklıgöl'ün yanında yer alan "Hotel El-Ruha" tarihi atmosferi ve 5 yıldızlı konforuyla Mayıs 2005'ten beri hizmet vermektedir.

"Geleneksel Urfa Mimarisi" tarzında Urfa taşından yapılan otel, taş bezemelerinin yanı sıra, konumu ve mimarisiyle saray görünümündedir.

Toplam 200 yatak kapasitesiyle, misafirlerin rahatı ve konforu için her türlü ayrıntının düşünüldüğü yatak odalarında Balıklıgöl ve kale manzarasıyla tarihe tanıklık ediyorsunuz.

Odaların tümünde; ısıtma-soğutma sistemleri, 24 saat oda servisi, mini bar, müzik yayını, TV, uydu yayını, internet, direkt telefon hattı, saç kurutma makinesi, yangın uyarı sistemi ile her türlü ayrıntı misafirlerin rahatı ve konforu için düşünülmüştür. Bedensel engelliler için özel olarak düzenlenmiş odalar da yer almaktadır.

Çok özel mutfağı ile 120 kişilik "Halepli Restaurant" ve 100 kişilik "Rehavi Salon" ile sizleri eksiksiz ağırlamayı hedefleyen Hotel El-Ruha, yöresel lezzetlerin yanı sıra sizleri dünya mutfağından yemeklerle de buluşturuyor.

500 kişilik çok amaçlı "Akabe Salon" zengin mutfağıyla otel müşterilerinin yanı sıra düğün ve her türlü yemekli-yemeksiz toplantılar için hizmet vermektedir.

300 kişilik "Kızılkoyun", 100 kişilik "Karakoyun" ve 40 kişilik "Ayn-ı Zeliha" toplantı salonları her türlü teknik donanıma sahiptir.Görülmeye değer doğal ve tarihi 2 mağaranın biri "inn kafe" olarak hizmet vermekte, diğer mağarada ise Pastane ve Mağara Restaurant hizmetinin yanı sıra guruplara "Urfa Sıra Geceleri" yapılmaktadır.Halepli Bahçe manzaralı 100 kişilik teras ile Balıklıgöl ve Kale manzaralı 300 kişilik eşsiz teras "Dam Restaurant" akşam yemekleri için keyifli mekânlar.
Geleneksel Urfa Mimarisinin en önemli öğesi "Halepli Avlu"da güvercinlerle havuz başı keyfi'nin yanı sıra, otelin "Bahçe"si de kendine has diğer mekânlar...

Tüm iletişim ihtiyaçları için "İnternet Faks-Fotokopi odası", "Bayan ve erkek kuaför", stresli günleri unutup rahatlamanız için "Yüzme Havuzu", "Hamam", "Sauna", "Fin Hamamı", "Fitness Centre", "Bilardo Salonu" ise otelin diğer üniteleri.

Tesiste, misafirlerin sağlığı için "doktor ve hemşire hizmeti" ile müşterilerin otel dışındaki tüm ihtiyaçları için "rehberlik ve danışmanlık hizmeti" de verilmektedir.

Otelde; "satış yeri", "kuru temizleme", "çamaşırhane", "ütü-terzi" hizmetlerinin yanı sıra; "kapalı garaj" da yer almakta.

Otel; havaalanına 38 kilometre, otogara 400 metre mesafede bulunuyor.

Hotel El-Ruha, Şanlıurfa'ya gelen misafirlere ev sahipliği yaparak, Hz. İbrahim'den gelen "Tarihi Urfa misafirperverliği"ni en güzel şekilde sunmaktadır.
web sitesi:[url]http://www.hotelelruha.com/[/url]

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 729
favori
like
share
Han Tarih: 04.06.2009 13:33
Buraya gittim geçen ay. Otelde kalmadım ama Sıra gecesine katıldım. Muhteşemdi...

Böyle ortada çiğköfte falan yapılıyordu :3:
İCEMİNE Tarih: 27.04.2009 01:34
kıslar kavga etmeyin ben ikinizide götüreyim sayenizde bende görmüş olrum
bugulu-gözler Tarih: 26.04.2009 22:05
:212:gözlerim bozukta onun icin oynuyor hayatim gidelim iki hafta sen ve ben
Nerqish Tarih: 26.04.2009 21:09
[COLOR="SlateGray"]Gozlerin oynuyo ben sennen gitmem oraya :160::72:
bugulu-gözler Tarih: 26.04.2009 19:08
gidelim hayatim urfa mardin falan gezelim:78:
Nerqish Tarih: 26.04.2009 14:38
[COLOR="SlateGray"]Buraya Allah izin verirse gidicem hayatim ikimiz gidelim eline saglik.