Erkekler çok sayida kadinla iliskiye girmeyi, arkadas çevresi içinde bir statü göstergesi olarak görüyor. Esini atlatip baska bir kadinla bir gece geçiren erkek, arkadaslarindan alkis toplarken; sadakati tercih edenler alay konusu oluyor: Bu nedenle erkekler sirf, sirf arkadaslarindan arti puan toplamak ugruna, partnerlerini aldatmasalar bile baska kadinlara ilgi duyduklarini ima ediyor ya da kaçamak program yaptiklarina dair hikayeler uyduruyor.

Ask kapiyi çalinca
Bu durum pek sik rastlanan bir durum olmasa da erkekler; baska bir kadina asik olup partnerlerini aldatabiliyor. Bu durum erkek farkina varmadan gelisiyor. Genellikle birlikte çalistiklari, uyumlu ve basarili kadinlara asik oluyorlar. Onu kaybetme korkusu erkegi panige sürüklüyor, bu nedenle de pek çok taviz veriyor. Kadinin, bu tavizlerden hoslanip daha sicak davranmasiyla birlikte erkek, partnerini unutup yeni bir aska yelken açiyor.
Kahramanlik
Erkeklerin en ilginç aldatma nedenlerinden biri de kahramanlik sevdasi. Yakin çevreledinde korunmaya muhtaç, tehlikede bir kadin varsa erkekler hemen koruyucu kanatlarini geriyor. Bu hamilik hissi, zamanla o kadinla birlikte olma istegine dönüsüyor.
Çaresiz bir kadinla birlikte olmak , ona sevgi vermek de erkeklerin kendilerini adeta bir kahraman gibi hissetmelerine neden oluyor.
Heyecan
Erkekler hayatlarindaki kadina delice asik olsalar da, çogu zaman önlerine çikan firsatlari degerlendirmeden edemiyorlar. Özellikle uzun yillar ayni kadinla birlikte olan erkekler yeni heyecanlar yasama firsatlarini asla kaçirmiyorlar. Baska bir kadina kur yapmak ve flört etmek onlari eski yillara götürüp kendilerini erkek hissetmelerini sagliyor.
40 yas bunalimi
Bu durum 40 yas üstü erkekler için geçerli. Genellikle evli ve çocuklu olan bu erkekler kendilerinden yasça küçük genç kadinlarla birlikte olarak hala güçlü bir erkek olduklarini çevrelerine kanitlamaya çalisiyorlar

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 323
favori
like
share
Sylar Tarih: 29.04.2009 11:11
Ben böyle arkadaşı ne yapayım demiyorlar ama... Tehhhh...
eGoiSta Tarih: 29.04.2009 11:05
jfdnfkfjdkn
anlamsız deil sankın silmeyin