UPGADE
Merhaba biraz soru cevapla oyuna yeni baslayan arkadaslarımıza upgrade'i anlatmak isterim...

S: Upgrade nedir?
C: Upgrade oyunda var olan itemlarinzi guclerini arttirmaya yarayan bir aktivedir.

S: Upgrade nasil yapilir?
C: Upgrade islemi core Alchemiclerde yapilir.

S: Upgrade icin neler gereklidir?
C: 2 veya 3 adet olmasi gereken vardir, oncelikle upgrade edeciginiz item (silah, zirh, v.b.), upgrade core denilen tas ve zorunlu olmasada catalyst gereklidir.

S: Her item upgrade edilebilirmi?
C: HAyır, sadece tek slot'lu veya 2 slot'lu itemlar upgrade edilebilir. Genelde bu itemlar mavi renkte isimlere sahiptirler.

S: Upgrade core nedir?
C: Item'ınızın seviyesini yukseltmek icin kullanılan tas benzeri birseydir. Oyunda 4 farklı upgrade core vardır. Low, Medium, High ve Force olmak uzere. ılk ucu itemların seviyelerini yukseltirken, force core ile itemlarınıza ek ozellikler (enchant) basarsınız.

S: Catalyst nedir?
C: Enchant upgrade yaparken, kullanımlası zorunlu olmayan fakat kullanılırsa bastıgınız ek ozelligi netlestiren, upgrade ettiginiz itemın seviyesinde veya ıstende olan upgrade edilebiliir bir itemdır.

S: Gerekli maddeleri nerden bulabilirim?
C: Upgrade edilebilir Item'lar, Catalyst olarak kulanılacak Item'lar ve upgrade core'ler NPC'lerde satılmazlar, sadece oldurdugunuz hayvanlardan cikarlar.

S: ?ans faktoru nedir?
C: Upgrade diger butun oyunlarda oldugu gibi sansa baglıdır. Upgrade yapabilir item seviyesiniz yukseltebilir yani basarılı olabilir veya basarısız olabilirsiniz. Basarı sansı itemlara enchant basarken ekranda yazacaktır, gi?erlerinde sansınızı bilemessiniz.

S: Basarısız olursam n'olur?
C: Eger upgrade sırasında basarısız olursanız, normal upgrade'de sadece kullandıgınız core gider, item'ınızin seviyesi düşer . Enchant basarken ise force core ve catalyst'iniz gider, item'ınız eskisi gibi kalır.

S: Enchant 'le ne gibi ek ozellikler basılırı
C: HP +50, +2 Defense, +4 Attack, +4 Magic, +20 Defense Rate, +50 Attack rate, +5% Crit DMG.

S: Basacarim ek ozelligi nasıl belirlerim?
C: Catalyst kullanarak tabi, eger kullanmassınız rastgele bir ozellik eklenir.

S: Hangi catalyst ne ek ozellikler verir?
C: bakınız resim .. Resimdeki Sword'un anlam? Greatsword/Daikatana/Blade/Katana, Magic'in anlamı Crystal/Orb ve eger Greatsword/Daikatana enchant basıyosanız bonuslarınız 2 kat? olur, ??nk? cift el silahlardır, ornegin Attack +4 yerine Attack +8 gibi.

S: Herbir ust level icin upgrade sansı aynımıdır?
C: Sanırım hayır, cunku ben genelde +3'den +4'e bastıklarımda yaktıklarım oldu, +3'e kadar yakmadım daha...

S: Enchant basarken sansım %25 veya %75 gibi sans faktorleri gorunuyor? Artırabilir miyim?
C: Tabiki, koydugunuz herbir ek force core %2, catalyst icin enchant basılı item kullanmak %2 ve cift slot catalyst kullanmak %2 ek sans demektir.

S: Tek slotlu Item'ım var, 2 slot nasıl yapabilirim?
C: Slot extender denilen item tek sotlu itemlarınıza 2. bir slot ekler. Yine eklenen bu bos slot icin enchat basabilirsiniz. Yalnız, 2 slotlu bir itema 3. bir slot ekleyemessiniz (ama bir resimde 3 slotlu bir item gordum )

S: Level 2 enchant upgrade nedir?
C: Level 2 enchant upgradi 2 veya 3 force core kullanarak yapabilirsiniz, sans oranı dusuktur.

not: alıntıdır

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2155
favori
like
share