Flashdisk Virüsleri nasıl silinir?

Sizde birçok kişi gibi flashdisklerden gelen virüslerden bıkıp usandıysanız artık rahat bir nefes alma zamanı geldi. Aşağıda anlatımını bulacağınız USB VIRUS SCAN programı ile artık flashdisklerden korkmanıza gerek yok.

Programı şu linkten indirebilirsiniz:

INDIR

Program kurulunca aşağıdaki gibi bir pencere gelecek. oldukça küçük ve hızlı bir program olduğu için antivirüsler gibi sisteminizde kalabalık yapmaz.Şimdi menülerini inceleyelim. aşağıda kabaca yazdım ve onun altında incelemeleri bulunuyor.Aslında bu ayarların hepsini bilmeniz gerekmiyor. Merak eden olur diye detaylıca yazdım.

1- Flash disk virüslerini taratmak

Program ilk açıldığında karşınıza gelen bu pencerede Start tuşuna basarsanız hemen taramaya başlıyor. Eğer güncelleme yapmak isterseniz alt taraftaki Update tuşun bastıktan sonra taratabilirsiniz. böylece program güncel virüsleri de öğrenmiş olur.2- Çalışan virüsleri Görmek için

Bu kısım biraz uzman arkadaşlara göre. Eğer bilgisayarda bir ağırlık farkettiyseniz bunun sebebini anlamak için aşağıda resimde gösterilen bölümü aşıp burada çaışmakta olan tüm uygulamaları görebilirsiniz. Virüs olduğundan şüphelendiğiniz uygulamayı da bir tıklama ile kapatabilirsiniz. burada örnek olarak not defterini açtım. listede görüyorsunuz. esas adı notepad.exe olarak görünüyor.3- Flashdiskleri iptal etmek:

Aşağıdaki ayarları kullanarak bilgisayarınıza flashdisk takılmasını engelleyebilirsiniz. böylece siz yokken flashdisk takıp virüs bulaştırılmasını engelleyebilirsiniz. gerçi bu program varken biraz zor bulaşır ama her ihtimali düşünmek lazım.4- Flashdisklerin ve Hard disklerin otomatik başlaması nasıl iptal edilir ?

Aşağıdaki menüyü kullanarak flashdiskleri koruma altına alabilirsiniz. tek yapmanız gereken Immunity kısmını açıp aşağıdaki Apply tuşuna basmak. Eğer hard diskleri de korumaya almak isterseniz Sağdan Local Disk seçeneğini işaretleyin ve tekrar Apply tuşun basın.Bu sistemin çalışması şu şekilde. Virüsler bilgisayarınızda dağılmak için Autorun.ini isimli bir dosya oluşturur. eğer böyle bir program olmazsa virüsler otomatik kendini kopyalayamaz. Program bu bölümde devreye giriyor ve bilgisayarınızda Autorun.ini isimli bir klasör yapıyor. böylece virüsler aynı isimde bir dosya oluşturamıyor. dikkat edin program dosya üretmiyor, klasör üretiyor.
Önemli Not: Autorun.ini isimli klasörü siz de silemezsiniz. gerek yok ama ille de silmek isterseniz aynı menüyü açıp Cancel tuşuna basarsanız Autorun.ini klasörü silinir.

5- Bozulan dosya uzantılarını veya başlangıç ayarlarını nasıl kuratarırım ?

Bazı virüsler bilgisayarınızda klasör özelliklerini iptal eder. mesela gizli dosyaları gösterme menüsünü bozarak kendini gizlemeye çalışırlar. bu tip ayarları aşağıdaki bölümden düzeltebilirsiniz.Klasör veya başlangıç ayalarınız mı bozuldu: önce 1 nolu kısma basın sonra 2 numaraya. hepsi bu.


6- Virüslerden kesin kurtuluş için, buprogram otomatik başlasın mı ?

Program açılışta kendisi başlamıyor. bunu ayarlamak için aşağıdaki iki seçeneğe tıklamanız yeterli aslında yapmanız gereken En önemli ayar bu. çünkü program kapalı iken virüsler bilgisayarınıza girebilir. Programı kurduktan sonra mutlaka bu ayarı yapın.
Programın simgesi bu şekilde

Son olarak küçük bir not program 30 günlüktür. Eğer hoşunuza giderse 30 gün sonunda satın alıp sınırsızca kullanabilirsiniz. şifre girmek içni Register bölümünü kullanabilirsiniz.NOT: Alıntıdır.

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 3309
favori
like
share