Davetiye Modeli Seçimi - Davetiye Seçimininde Neler Dikkat edilir

Sade ama özenle hazırlanmış ve sizin tarzınızı yansıtan bir davetiye en doğru seçim olacaktır.Farklı bir tarz yakalamak istiyorsanız, kafanızda oluşturduğunuz farklılık imajını davetiyenize yansıtabilirsiniz. Davetiyenin çok pahalı ve gösterişli olmasına gerek yok. Adı üzerinde, davetiyenin amacı yakınlarınızı düğününüze davet etmektir.Bu iş için ayıracağınız bütçeyi önceden belirleyin ve bu bütçeye uygun bir davetiye modeli seçin.

• Düğününüzden en az 3 ay önce davetiye modeline karar vermiş olmalısınız. Adet konusunda da kararınızı vermiş olmalısınız. Davetli sayısının artabileceğini düşünerek % 10 yada daha yukarıda bir toleransla davetiye sayınızı buna göre hesaplamalısınız. Nikah tarihinin alınmış ve düğün davetinin verileceği yerin belirlenmiş olması bütün bu kararları verebilmeniz için en önemli unsurdur şüphesiz.

• Evliliğiniz nikah ve düğün olarak iki farklı tören ile gerçekleşecekse ve bu törenler için farklı davetli listesi oluşturulacaksa, davetiyenizde bu ayrıntıyı kaçırmamalı ve davetlilere kendi davet edildikleri töreni belirten içeriği yollamalısınız. Kişilere davetli olmadıkları bir töreni haber vermek nezaket açısından doğru olmayacaktır.

• Davetiyelerin düğün tarihinden yaklaşık altı hafta önce elinizde olması gerekir. Şehir dışındaki konuklarınıza davetiyelerini öncelikle yollamayı unutmayın. Bu hem postadaki gecikmelerden doğacak aksilikleri engeller, hem de konukların plan yapmaları için zaman kazandırır.Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 976
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 23.04.2009 16:14
teşekürler hayatım ellerine sağlık