Salaklar Sofrası
2008/2009 sezonuna 2 farklı oyunla başlayan Oyuncu Tayfası; bu kez baştan sona tam bir kahkaha tufanı olan ve oldukça hızlı bir tempoda ilerleyen 'Salaklar Sofrası' ile seyircisini karşılıyor.

Güzel sevgilisiyle lüks bir yaşam süren Oktay Doğan ve arkadaşlarının en büyük eğlencesi çevrelerindeki ilginç ve saf insanları keşfedip onlarla bir akşam yemeği boyunca dalga geçmektir. Bu zalim grup Çarşamba günlerini ‘Salaklar Sofrası Günü’ ilan etmiş ve her Çarşamba toplanıp bu sofrada kendilerince eğlenmeyi adet haline getirmiştir. O güne katılmanın şartı ise oldukça basittir; herkes yanında bir salak getirecek ve en enteresan salağı getiren büyük ödüle sahip olacaktır. Zavallı saflar bu yemeğe katılma sebeplerini bilmeden sahiplerine keyifli ve eğlenceli saatler yaşatıp onları mutlu ederler.
Dünya şampiyonu seçilebilecek kadar salak biri olan Avni Senbul’u evine davet eden Oktay bu sefer durumun kontrolünü Avni'nin saflıkları yüzünden kaybeder ve herşey birbirine girer. Kahkahaya doyacağınız bu oyunda kimin gerçekten salak olduguna karar vermeniz zor olacak.

Fransa’da vizyona girdiğinde 7 milyon kişi tarafından izlenen 'Salaklar Sofrası', gösterimde olduğu sürece tüm dünya basınında büyük yankı buldu. Ülkemizde dilimize uyarlanarak sahnede de yer bulan oyunun yazarı Francis Veber’dir.

Yazan: Francis Veber - Uyarlayan: Özgür Bakar
Yöneten: Kerem Yılmaz
Reji Asistanları: Dilek Dilaver & Canan Umur
Dekor – Aksesuar – Müzik Tasarım: Kerem Yılmaz
Işık Tasarım: Akın Yılmaz
Kostüm Tasarım: Beyza Birgen
Müzik - Efekt Uygulama: Y.Emre Usta
Işık Uygulama: Kemal Edis
Sahne Amiri: Onur Alagöz
Oynayanlar
Arif Kuru
Aykut Yavuz
Elif Kasapçopur
Kerem Yılmaz
Şükriye Yılmaz
Ufuk Tuncer
Genel Sanat Yönetmeni: Kerem Yılmaz


Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2382
favori
like
share
Deimos1905 Tarih: 13.10.2010 10:18
acilen bu oyunun texti gerekli bulabilicemiz yerleri söylerseniz seviniriz Ankara DT yok bu oyun İstanbul DT hala arıyor.....
serocan24 Tarih: 03.08.2009 11:06
bu oyunu nerden bulabiliriz textini