Abidin Biter hakkında,Abidin Biter Kimdir,Abidin Biter Albümü,Abidin Biter eserleri,


ABİDİN BİTER’İN SOLO ALBÜMÜ (ERTELENDİM) ÇIKTI!

İlk solo Albümü “Türkü Gözlüm-Yar”la ciddi bir çıkış yaptı. Göçüp giden babasını vasiyetiyle artık Soyadını da kullanacak.ABİDİN BİTER ismi sizi şaşırtmasın.Zaten imside karışıyordu.

“ERTELENDİM” ABİDİN BİTER’in 2. SOLO ALBÜMÜ

Albümün aranjör ve yönetmenliğini Erdoğan Arton yaptı.Stüdyo yıldız’da kaydedildi, oldukça yoğun bir emekle örgülendi. Türkiye’nin önemli müzisyenleri sazlarıyla albüme renklerini kattılar.

“ERTELENDİM TÜRKÜLERDEN BESLENİYOR .ANCAK DİĞER MÜZİKAL FORMLARI DA BÜNYESİNE ALIYOR”

Albün her şeyden önce ağırlıkla Abidin Biter bestelerinden oluşuyor. Yeralan eserlerin 9 tanesini söz ve müzikleri ‘Abidin Biter’e ait’. Ayrıca Aşık Mahsuni Şerif, Mehmet Özcan, Hüseyin Doğanay,Arzu ve Serdar Hayır’ın eserleriyle zenginleştirilmiş. Unutmadan bir bir’de Anonim bir türkü var.

Dediğimiz gibi türkülerden besleniyor, ancak diğer müziklern’de sularına katıldığı bir zenginlik düşünülmüş. Aranjeleri, enstrümanların örgülenişi, ezgilerin karakterleri, sesin kentli insanların duygusal gereksinmelerini karşılayacak bir anlayışla bütünleştirilmiş.

ERTELENDİM’DE 12 ESER VAR


Ertelendim,Beheycan, Bir Kendin Bilmeze, Göçen Kervanı, Mercan Dağları, Dada Vabo, Dow Dow, Vay Babo, Ankom, Yürekte Kalsın, Arguvanlım, Bir Değil Yarem, Hlay Potpori, Çena Munzuri- Memmo- Suna-Zere

İLK KLİP ERTELENDİM’E ÇEKİLDİ!

Söz ve müziği ağabeydin Biter’e ait olan “Ertelendim”e Serdar Tural!ın yönetmenliğinde klip çekildi. Birçok televizyonda yayınlanıyor.Bu klibi " BEHEYCAN " ve " MERCAN DAĞLARI " klipleri izledi.Abidin Biter hakkında,Abidin Biter Kimdir,Abidin Biter Albümü,Abidin Biter eserleri,

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1649
favori
like
share
cvbnm11 Tarih: 24.07.2009 16:16
teşekürlerrrrrrrrrrrrrrr