Gülüşlerinle Alkışla Beni - Gülüşlerinle Alkışla Beni Hikayesi

Bir aşkın bitişi, bir nehrin kuruyuşuna benzermiş. Ben senin, o nehri kuruttuğun satırlarından geldim sevgili...


Satırlarından geldim birkaç saat önce...

Uzun zamandır okumadığım ve özlediğim satırlarından...Sessizliğin fazlasıyla konuşkandı... Beni bir zamanlar anladığına inandığım satırlarından geldim, yürekli sevginden...

Gülüşlerim sende kaldı demiştim, doğruymuş. Seni okurken birden gülmeye başladım. Tekrardan yanıma almak istedim, size ihtiyacım var dedim, gelmediler. Ve ben senin, gülüşlerimi alıkoyan satırlarından geldim. Görüyorsun işte, sadece ben sevmemişim seni. Bana ait her bir güzellik seni seçti, senin yanında kaldı.

Bana sadece ben kaldım.

Artık biliyorum, belki de seni kimsenin çözmesini ve tanımasını istemedin diye, o kapalı kutu gibi kapattığın yüreğini kimse anlamasın diye bıraktın beni.

Sen aşk adamısın, sen her mevsim aşık olmalısın, bu yüzden, daha fazla yakınlaşmak adına korktun. Birine tekrardan yakın olmaktan..Bu yüzden bana bir ayrılık hediye ettin, beni bana bıraktın, sen sana kaldın.

Ben senin, sana kalan satırlarından geldim sevgili. Sadece sana ait olan satırlarından...

Biliyor musun, hiçbir zaman çözmeye çalışmamıştım seni.

Konuşmalarının arasına sıkıştırdığın cümleleri aldım sadece senden. Her görüşmemizde “benden yana hiçbir zaman kuşkun ve korkun olmasın” diye başlayan cümlelerini aldım.

Belki de sen başından beri biliyordun sevgili, kısa bir zaman sonra çekip gideceğini...Benden sana inanmamı istiyordun ama biliyordun. Herkes biliyordu..Bir ben bilmiyordum.

Dile kolaydı, insanlara kolaydı, sana kolaydı, bir bana kolay değildi sevgili.

Ben senin, bütün bunları bilen ama unutan satırlarından geldim. Beni her gün biraz daha geleceğimize hazırlayan ama o gelecekten sinsice uzaklaşan satırlarından. Böylesi bir bitiş yakışmamıştı bize, sana..

İşte bu yüzden ben senin, bu bitişe yakışmayan veda satırlarından geldim sevgili.

Yalancı bir bahardayız. Bense bu yalancı baharda, yalancı gülüşler dağıtıyorum etrafa ve gariptir hiç umut kalmadığı halde gelme ihtimalini hesaplıyorum, kağıt kaleme gerek duymadan. Gözlerimi kapatınca kurduğum hayaller rotasını şaşırdı zaten sevgili. Olur olmadık zamanlarda, olur olmadık bir şekilde karşıma çıkıp, geldim diyebilme ihtimalini düşünüyorum.

Ben senin, bir nehir gibi bana akabilme olasılığına düştüm. Bir aşkın bitişi, bir nehrin kuruyuşuna benzermiş.

Ben senin, o nehri kuruttuğun satırlarından geldim sevgili...

Gülüşlerinle alkışla beni, yeter..Çünkü seni sevdiğimi bilen ve bilecek olan satırlarından geldim..

Şimdi de seni, dahası bizi, o satırlarda bırakarak gidiyorum...

Ama sen ne olur, ne olur gülüşlerinle alkışla beni..
Çünkü ben seni yürekten sevmiş olduğumu bilen satırlarından geldim..!


Alıntı..

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 340
favori
like
share