İnsan koruması için geliştirilmiş köpek olarak Doberman dünyada tektir. Bu güzel, yüksek enerjili, zeki köpek insanlardan oluşan ailesini, kendisini eğiten ve her gün besleyen kişiyle arasında çok özel bir bağ kurar. Bir Doberman öğretmeni ile yaşar ve kendi hayatı pahasına onu korur.

Onlar harika birer aile köpekleridir. Kendilerini beraber yaşadığı aile bireylerine adar ve diğer hiç kimse için çalışmaktan mutlu olmazlar. Dobermanla kurulan ortaklık hayat boyu güçlü ve sarsılmaz olacaktır.
Bir dobermanın karakterini iyi anlamak, onun kolay ve çabuk yoldan eğitilmesini sağlayacaktır. Hafife alınmamalıdır; onlar tüm dünyada, "insan beynine sahip köpekler" olarak tanınırlar.

Her işe yatkındırlar; itaatkarlık, polis köpekliği, arama ve kurtarma, uyuşturucu tespiti, kişisel koruma, iz sürme, terapi işlerinde kullanılan çok yönlü bir türdür.
Bu yönüyle de iyi eğitilmiş bir Doberman, sizin için olduğu kadar toplum için de bir kazançtır.
Bu güvenilir, sadık, korkusuz, soylu arkadaş her zaman sizin için istekli olacak ve size cevap verecektir.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 479
favori
like
share
Piranha_TR Tarih: 23.04.2009 19:00
ozgurluk_5643 Tarih: 23.04.2009 17:24
Onlar harika birer aile köpekleridir. ailesi için harika bir köpek olabilirler ama çevre için hiç sanmıyorum gördüğüm zaman direk yönümü değiştirmeme sebep olurlar dobermanlar
Piranha_TR Tarih: 23.04.2009 17:18
bilgi için sağol