Microsoft Office Word 2007 ilk 10 avantajı

Microsoft Office Word 2007, kapsamlı bir yazı araçları kümesini kolay kullanılan Microsoft Office Fluent kullanıcı arabirimiyle birleştirerek kullanıcıların profesyonel görünümlü içerik oluşturmasına ve bunları paylaşmasına yardımcı olur. Office Word 2007'nin hızla profesyonel görünümlü içerik oluşturmanıza yardımcı olması bakımından ilk 10 avantajı şöyle sıralanabilir.
Neden 1 Yazmaya daha çok ve biçimlendirmeye daha az zaman harcayın.

Office Fluent kullanıcı arabirimi gerek duyduğunuz zaman size doğru araçları sunar ve belgelerinizi kısa süre içinde kolayca biçimlendirmenizi sağlar. Artık, Office Word 2007'de belgelerinizi daha etkili bir şekilde iletmek için doğru araçları bulabilirsiniz. Hızlı Stiller ve Belge Temaları'nı kullanarak, metin, tablo ve grafiklerin görünümünü tercih ettiğiniz stile ve renk şemasına uygun olacak biçimde tüm belgede hızla değiştirebilirsiniz.

Neden 2 SmartArt diyagramları ve yeni grafik araçlarıyla daha etkili bir iletişim kurun.

New SmartArt diagrams and a new charting engine help you create great-looking content with 3-D shapes, transparency, drop shadows, and other effects.

Neden 3 Yapı Taşları'nı kullanarak belgeleri hızla bir araya getirin.

Office Word 2007'nin Yapı Taşları, sorumluluk reddi metni, çekici alıntılar, kenar çubukları, kapak sayfaları ve diğer içerik türleri gibi sık kullanılan veya önceden tanımlanmış içerikten yararlanarak belgeleri bir araya getirmek için kullanılabilir. Bu, içeriği yeniden oluşturmak veya belgeler arasında kopyalayıp yapıştırmak için gereksiz yere zaman harcamanızı engellediği gibi, kuruluşunuzda oluşturulan tüm belgeler arasında tutarlılığın sağlanmasına da yardımcı olur.

Neden 4 Save as PDF or XPS directly from Office Word 2007.

Office Word 2007 belgelerinizi başkalarıyla paylaşmanız için size bir seçenek sunar. Herhangi bir platformdaki kullanıcılarla daha kapsamlı bir iletişim kurabilmeniz için, üçüncü taraf yazılımlarını eklemeden Word belgelerinizi Taşınabilir Belge Biçimi (PDF) veya XML Kağıt Belirtimi (XPS) biçimine dönüştürebilirsiniz.1

Neden 5 Doğrudan Office Word 2007'nin içinden Web günlükleri yayımlayın ve bunların bakımını yapın.

Artık doğrudan Office Word 2007'nin içinden web günlükleri yayımlayabilirsiniz. Office Word 2007'yi doğrudan web günlüğü sitenize bağlanacak şekilde yapılandırabilir ve görüntüler, tablolar ve ileri düzey metin biçimlendirme özellikleri içeren web günlükleri oluşturmak için zengin Word deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Neden 6 Office Word 2007 ve Microsoft Office SharePoint Server 2007'yi kullanarak belge gözden geçirme işlemlerinizi geliştirin.

Office SharePoint Server 2007'nin yerleşik iş akışı hizmetleriyle belge gözden geçirme ve onay işlemlerini Office Word 2007'nin içinden başlatabilir ve izleyebilirsiniz; böylece, kullanıcıları yeni araçlar öğrenmeye zorlamadan kuruluşunuzdaki gözden geçirme döngülerinin hızlandırılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Neden 7 Belgelerinizi iş bilgilerine bağlayın.

Yeni belge denetimlerini ve veri bağlamalarını kullanarak arka uç sistemlerinizle bağlantı kurma yoluyla, kendi kendini güncelleştiren dinamik Akıllı Belgeler oluşturun. Yeni XML tümleştirme yeteneğini kullanarak, kuruluşlar kullanıcıların büyük ölçüde yapılandırılmış belgeler oluşturmasına yardımcı olmak üzere akıllı şablonlar dağıtabilir.

Neden 8 Remove tracked changes, comments, and hidden text from your documents.

Belgeleriniz yayımlandığında duyarlı bilgilerin gözden kaçıp belgede kalmasını engellemeye yardımcı olmak için, Belge Denetleyicisi'ni kullanarak istenmeyen açıklamaları, gizli metinleri veya kişisel kimliği ortaya koyan bilgileri algılayın ve kaldırın.

Neden 9 Use the tri-pane review panel to compare and combine documents.

Office Word 2007 belgelerde yapılan değişikliklerin bulunmasını kolaylaştırır. Yeni üç bölmeli gözden geçirme panosuyla, belgenin her iki sürümünü de silinmiş, eklenmiş ve taşınmış metinler açıkça işaretlenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

Neden 10 Dosyalarınızın boyutunu küçültün ve bozuk dosya kurtarma işlemlerini geliştirin.

Yeni Ecma Office Açık XML Biçimleri, dosya boyutlarında önemli bir düşüşün yanı sıra, zarar görmüş dosyaları kurtarma işleminde de gelişmeler sağlar. Bu yeni biçimler, depolama ve bant genişliği gereksinimlerinde çok büyük bir tasarruf sağlar ve BT personelinin yükünü azaltır.

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 1202
favori
like
share