Amasya 2008-2009 Av Yasağı Bölgeleri - Amasya - 2008-2009 Av Yasağı Bölgeleri

Merkez Av Komisyonunca 2008-2009 Av Döneminde Avın Yasaklandığı Sahalar:

1- Taşova İlçesi; Kuzeyi: Destek, Sepetli köy yolu, Doğusu: Sepetli, Sepetlioba köy yolunu takiben Taşova-Destek devlet karayolunu kestiği yere kadar, Güneyi: Kırkharman köy yolu, Batısı: Kırkkharman köy yolunu takiben Kozluca köy yolunun Destek kasabasına kadar olan saha.

2- Gümüşhacıköy-Hamamözü İlçeleri; Kuzeyi: Alan-Sallar köy yolu, Doğusu: Gümüşhacıköy devlet karayolu takiben, Gümüşhacıköy İlçesi, Gümüş kasabası, Karaali köy yolu ayrımına kadar, Güneyi: Y.Ovacık, Hıdırlar köy yolu, Batısı: Omarca, A.Ovacık, Mağaraobruğu, Arpadere, Alan köy yolu ile çevrili saha.

3- Göynücek İlçeleri; Kuzeyi: Amasya-Mecitözü karayolunun Asar köy yolu ayrımı ile Amasya-Göynücek karayolu arasındaki kısmı, Doğusu: Amasya-Göynücek karayolunu takiben, ilçe merkezindeki Köy hizmetleri bakım evi yol ayrımına kadar, Güneyi: Köy Hizmetleri Bakım evi yolu, Batısı: Çamurlu, Yassıkışla köy yolunu takiben, Amasya-Mecitözü karayolunu kestiği yer ile çevrili saha.

4- Suluova İlçesi (A); Doğusu: Gürlü, Kulu, Deveci köy yolu, Güneyi: Deveci, Aktarla köy yolu, Batısı: Aktarla, Kapancı, Yalnız Köy yolu, Kuzeyi: Yalnız, Gürlü köy yolu ile çevrili saha. (B); Kuzeyi: Bayırlı, Karaağaç, Kıranbaşalan köy yolları, Doğusu: Kıranbaşalan, Eğribük, Erikli mahallesi, Çukurören köy yolları, Güneyi: Çukurören, Akören, Dereköy köy yolları, Batısı: Dereköy, Kutlu köy yolu ile, Tahtalı sırtı, Pelitli sırtı, Killik Sırtını takiben Suluova-Bayırlı Köy yolunu kestiği yerden itibaren Bayırlı Köyüne kadar olan köy yolu ile çevrili saha.

5- Merzifon İlçesi (A); Kuzeyi: Samsun il sınırı, Doğusu: Samsun-Amasya devlet karayolunun Merzifon yol ayrımına kadar, Güneyi: Merzifon devlet karayolu takiben Merzifon İlçesine kadar olan kısım, Batısı: Merzifon İlçesinden FS Radar yolunu takiben İnalanı, Gelinsini köyünün Samsun il sınırı ile çevrili saha. (B); Kuzeyi: Elmayolu, Hacet, Çamlıca, Kıreymir, Oymak köyleri, Doğusu: Oymak köy yolunu takiben Merzifon-Ankara devlet karayolunu kestiği yerden Merzifon-Ankara devlet karayolunu takiben Çorum il sınırına kadar olan kısım, Güneyi: Çorum il sınırı, Batısı: Küçükçay, Büyükçay köy yolunu takiben Elmayolu köyü ile çevrili saha.

6- Merkez İlçesi; Kuzeyi: Amasya-Tokat Devlet karayolunun İlyas Köyü ile Ardıçlar Köyü yol ayrımı arasında kalan kısmı, Doğusu: Ardıçlar Köy yolunu takiben Ardıçlar Köyü’ne kadar olan kısım, Güneyi: Ardıçlar Köyü ile Kayrak Köyü, Batısı: Kayrak Köyü’nü takiben İlyas Köyü’ne kadar olan çevrili saha. Örnek Avlak Olarak Tescil Edilen ve Ava Yasaklanan Sahalar:Kızılca Örnek Avlağı; Doğusu: Kızılca köyünden Yeşilırmağı takiben Musaköyü yol ayrımına kadar, Batısı: Terzihamamından başlayarak Hamamın Tepe, Kamışlıdere sırtı, Damlakaya deresini takiben Zovallı Pınarına kadar, Kuzeyi: Zovallık pınarını takiben Ovasaray-Kuruırmak mevkisine kadar olan kısım ile Yeşilırmağı takiben Kızılca Köyü ile çevrili saha, Güneyi: Musaköyü yolunu takiben Musaköyüne kadar olan kısım ile yine aynı yolu takiben Terziköyü-Terzihamamı kaplıcalarına kadar.

Yaban Hayvanı Yerleştirildiği İçin Avın Yasaklandığı Sahalar:

1- Merkez İlçesi; Kuzeyi:Aydınlık köyü, Keşkel deresi, Çobanlarıngerisi sırtı, Çökecek yaylası, Çökecek tepesi, Doğusu:Tekçam deresi, Gavurun tepe, Pamukbelen tepe, Pamukbelen yaylası, Çankaya tepe,Ziyaret Belediyesine kadar, Güneyi: Ziyaret Belediyesi, Karşıbayır tepe, Kara tepe, Batısı: Diğrenbeleni sırtı, Ardıç tepe, Aydınlık köyüne kadar.

2- Taşova İlçesi; Kuzeyi: Dörtyol, Dutluk köy yolu, Doğusu: Dutluk, Güngörmüş ,Devre köy yolu, Güneyi: Devre, Ballıdere yolu, Batısı: Ballıdere, Geydoğan, Dörtyol köy yolları ile çevrili saha.

3- Merzifon İlçesi; Kuzeyi: Göçebe tepesi, Kuzuluk yaylası, İkizler mevkii, Doğusu: Eskiköy mevkii, Bakırharman tepe, Kurt tepe, Yataklık mevkii, Nohutluk tepe, Leğen kayası, Çavundur köyüne kadar, Güneyi: Çavundur köyü, Çobanören köyü, Aksungur köyü, Batısı: Çap deresi, Mezarlık tepe, Çarşıbaşı sırtı, Sivri tepe, Göçebe tepesine kadar.

4- Göynücek İlçesi; Kuzeyi: Şarklı köyü, Yeniçiftlik mahallesi ile Yeniköy mahallesini birbirine bağlayan köy yolunu takiben Amasya-Göynücek devlet karayolnu kestiği yere kadar, Doğusu: Amasya-Göynücek devlet karayolunu takiben, İlçe merkezindeki Köy hizmetleri bakım evi yol ayrımına kadar, Güneyi: Köy Hizmetleri Bakım evi yolu, Batısı: Göynücek-Çamurlu köy yolunu takiben, Çamurlu Köyüne yakın mesafedeki arazi yolunu kestiği yerden, arazi yolunu takiben Doblak tepe, Gözlek tepe noktalarından Yeniçiftlik mahallesi köy yoluna kadar olan çevrili saha.

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 706
favori
like
share