Hayatı Yaşamak - William SaroyanHayatı Yaşamak
Ankara Devlet TiyatrosuYazan: William Saroyan
Yöneten: Kemal Başar
Çeviren: Ece Eroğlu
Dekor: Murat Gülmez
Kostüm: Funda Çebi
Işık: Seyhun Ayaş

Oynayanlar: Aykut Ünal, Selçuk Özdoğan, Bilal Gürdere, Aslı Kılan, Yener Turan, Semih Bayraktar, Özcan Pala, Ahmet Türkoğlu, Mehmet Akay, Aydın Uysal, Leyla Gülener..


William Saroyan'ın yazdığı, Ece Eroğlu'nun dilimize kazandırdığı, Kemal Başar'ın yönettiği "Hayatı Yaşamak"ın prömiyeri, 4 Mayıs'ta saat 20.00'de Ankara Devlet Tiyatrosu Akün Sahnesi'nde gerçekleşiyor. Oyunun dekor tasarımı Murat Gülmez, kostüm tasarımı Funda Çebi, ışık tasarımı Seyhun Ayaş, müzik düzenlemesi ise Kemal Günüç imzasını taşıyor. Başlıca rolleri paylaşan Aykut Ünal, Selçuk Özdoğan, Bilal Gürdere, Aslı Kılan, Özcan Pala, Ahmet Türkoğlu, Mehmet Akay ve Leyla Gülener'e konuk sanatçı olarak, Devlet Opera ve Balesi baletlerinden Yener Turan, Cevat Özdemir ve Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Semih Bayraktar eşlik ediyor.
Türkiye'de ilk kez sahnelenecek olan eserin yazarı William Saroyan, Bitlis'ten A.B. D'ye göçmüş bir ailenin çocuğu olarak San Francisco'da doğdu. Öykülerinin yanı sıra, tiyatro eserleriyle de dünya edebiyatında önemli bir yer edinmiş olan yazar "Hayatı Yaşamak" adlı oyunu ile Pulitzer ödülü aldığında, zengin sınıfın, sanatı ödüllerle desteklemesini yapay bulduğundan, hiçbir eserinin bir diğerinden daha iyi ya da daha kötü olmadığını öne sürerek, ödülü reddetmişti

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1275
favori
like
share