Baharın gelişiyle yeni makyaj trendleri arayışına girdik. Taze pembemsi dokunuşlardan, masmavi göz farlarına, ışıldayan dudaklardan parlak ojelere, ense topuzlarına ve havalı parfümlere kadar pek çok yeni trend var bu yaz.

Pembe ve taptaze bir cilt
Podyumlarda yürüyen mankenlerin yüzüne bir bakın. Sanki henüz soğuktan gelmişler gibi yüzleri pespembe. Bu adeta yeniden doğmuş bebeksi pembeliğe ek olarak ipek parlaklığını tamamlamak için yanaklara pembe tonlarında allık uygulanıyor. Aslında pembe yanaklar her tip ten rengine uyum sağlar. Ancak açık tenliyseniz mat tonda bir pembeyi, buğday tenliyseniz turuncumsu bir pembe tonunu tercih edebilirsiniz.

Uygulama: Öncelikle cildinize bol miktarda nemlendirici sonrasında ise likit fondöten sürün. Fondöteninizin ten renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Alnınızı, çenenizi, yanaklarınızı ve burnunuzun iki yanını bir pudrayla belirginleştirin.

Bir küçük ipucu: Allığınızı aşağı yönde uygulayın ki elde ettiğiniz parlaklık kalıcı olsun.


Gözlerde mürekkep etkisi
Özellikle bu yazın makyaj rengi olan siyahla muhteşem bir uyum sağlıyor bu trend. Yoğun siyahtan daha yumuşak bir görünümü var. Su bazlı fondötenle ve canlı makyajla uygulandığında en iyi sonucu elde edeceksiniz.

Uygulama: Önce gözlerinize kalem çekin sonra biraz mavi tonlarında bir far sürün. Bir pamuk yardımıyla kalemi ve farı birbirine yedirin. Ya da isterseniz önce eyeliner sürüp elinizle de dağıtabilirsiniz.

Ürün tavsiye: Yves Saint Laurent’in 5 farklı renkte far içeren paletini satın alabilirsiniz.
Işıldayan Dudaklar
Bu sezonun bir diğer detayı da pembe tonlarında parlak rujlar. Son derece feminen ve canlı bir görünüm elde etmek ve mavi farla belirginleşen gözlerle uyum sağlamak için en uygun seçenek parlak bir ruj olacaktır. Her ten rengiyle uyumludur. Özellikle soluk tenliyseniz dolgun ve parlak renkte dudaklarınızla tüm dikkatleri üzerinize çekeceğiniz kesin.

Uygulama: Küçük ve yumuşak bir fırça yardımıyla ya da doğrudan rujunuzu sürün. Elinizi korkak alıştırmayın ki rujun rengi kolayca farkedilsin dudaklarınızda.

Ürün tavsiye: Clarins Instant Gloss rujunuz hem saydam yapısıyla dudağınızın doğal rengini ortaya çıkarır hem de parlaklığıyla göz kamaştırır.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 349
favori
like
share
Nehir Tarih: 14.05.2009 13:44
Faydalı bilgiler için emeğine sağlık ultimatom..
uCuRuM ciCegi Tarih: 07.05.2009 02:31
tesekkurler..
İCEMİNE Tarih: 30.04.2009 00:16
çok güzel bilgiler saolun