80 Güzel Şey - Tanzer Dökmen


Bakırköy Sahne Sanatları Eğitim Kültür Merkezinde çalışmalarını sürdüren Tiyatrogen Tiyatro Topluluğu sosyal sorumluluk projelerini devam ettiriyor. Tanzer Dökmen'in yazıp yönettiği "80 Güzel Şey" adlı 2 perdelik komedi oyunlarını 25 Nisan 2009 Cumartesi akşamı saat 20.00'de BSM Bakırköy Sanat Merkezinde yine yardım amaçlı olarak bu sefer Yarın Eğitim Merkezi Derneği Çocukları için sergilenecek.

"80 GÜZEL ŞEY"
KOMEDİ & DRAM - İKİ PERDE
40 SKEÇ - 80 KARAKTER KABARE

Yazan & Yöneten: Tanzer DÖKMEN
Teknik Ekip: Erdem DURMUŞ
Oynayanlar: Aslıhan PINAR, Berat KARACA, Elif ÇAKI, Mehmet Ali İNAL, Necati ÖZKAN, Neşe SERTTAY, Nilsu ERAYDIN, Oğuz GÜRALP, Seda MUTLU, Tanzer DÖKMEN

Tanzer Dökmen'in yazıp yönettiği 2 perdelik komedi türü oyun bir kabare. Toplumsal güncel konuların yanı sıra, olayları ve kişileri de sorgulayan, düzeyli esprilerle hicveden 40 bağımsız skeçte 80 farklı tipleme karakterize ediliyor ve oyun yaklaşık 2 saat sürüyor. Güncel, sosyo-politik ve toplumsal olayları eleştirel dille irdeleyen, her skeçte farklı bir konuya parmak basan kabare tarzı bu oyunda monotonlaşan hayatın içinde boğulan insanların yaşamları anlatılıyor. Tiyatro severleri günün stresinden uzaklaştırmayı da hedefleyen "80 Güzel Şey" adlı oyun dinamik yapısı ve hareketli müziğiyle başından sonuna kadar seyirciyi içine alan, bazen coşturan, bazı anlarda da hüzünlendiren kurgusuyla dikkat çekiyor.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 1008
favori
like
share