Sana bir masaldan kısaca bahsedeyim. Düşün. Bir melek düşün. Her sene ilk bahar esintisiyle uçup giden bir melek...
Bir gezgin düşün, bir an gördüğü o meleği ömrü boyunca takip etmeyi, O'na ulaşmayı amaç edinmiş bir gezgin...
Gezgin meleğin izinde O'nu takip ederek gittikçe kırışacak. Bu kışıklıkları ve daha fazlasını gezgine göçebe yıllar katacak.
Şimdiyse geçen o yılları düşün. Gözlerini kapa ve gezginin hissettiklerini hissetmeye çalış. Tamam bunu tam anlamıyla yapamazsın ama sadece dene.
Önce o bir anlık umudu hisset. Öyle bir umut ki yıllarca içinde sönmek üzere olan kırgın bir ateş gibi barınmış, sönmemiş. Hatta yeri geldiğinde en ufak şeyde bile coşmuş kalbini sararak seni hayata, o hayale daha fazla bağlamış.
Şimdiyse o ateşi kaplamaya çalışan korkuyu düşün. Sakın hissetme, o öyle bir korku ki tam bir yıldıza değeceğin sırada bir saman çöpüne takılarak düşmeni sağlayacak kadar ilkel. Hatta yıllarca bir parazit gibi hayatını emecek o korkuyu düşün.
Ah ve tabi bir de aşk var... Şimdi de o aşkı hissetmeye ve anlamaya çalış. Asla tam olarak hissedemez ve anlayamazsın ama yine de bunu dene. O meleğe karşı hissettiği aşkı ve aşkla birlikte gelen hayranlığı anlamayı dene. En soğuk gecede seni terleten o aşkı hisset.
Ve son olarak bahar esintisi var. Onu da düşün. Esintinin her estiğinde meleği gezginden uzaklaştırdığından, geçmişin hayaletlerini gezginin üstüne saldığından haberi yok. Çünkü esinti de meleğe hayran. Meleğin parıltısına, zarafetine hayran. Tek istediği meleğe uçmasında yarıdm etmek ve bunu yaparken hep yanında olmak.
Gezginin meleğin izinde geçirdiği yılları düşün.Yıllarca geçmişin hayaletlerini besleyen korkuyu düşün. Korkunun alacakaranlığında kalbini aydınlatan kırgın umudu hisset. Ve ikisini de umarsamazca gezgini güneşe uçmaya zorlayan o aşkı ve yanındaki hayranlığı anlamaya çalış.
Şimdi gözlerini aç. Derin bir nefes al. Gözlerini tekrar kapa. Evet, gezgin benim. Peki melek kim?
Not: İyimse olmak istersen meleğin gezgini öptüğü o anı hayal et. İki ruhun aşıkların dudağında buluştuğu o anı...

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 371
favori
like
share